Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 45 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

KEOP Krónikák, 6-12. hét

Datum:
Donnerstag, September 11, 2014
Ort:
EKSz, EK honlap
Publikationsformat:
Länge:
Thema:
Sprache:
Bereich:
Quelle:
Csatolt fájl:
Teil des Textes:
"Július utolsó hetében elkezdődtek a látványosabb munkálatok az Egyetemi Könyvtárban. Először a régi kazánt távolították el a hőközpontból, majd egyes raktárrészek lefalazása után megkezdődött a radiátorok leszerelése és a fűtéscsövek levágása. Augusztus közepe óta az utcán járó-kelők is tapasztalhatják, hogy valami történik a könyvtárban: a földszinti katalógusterem és az első emeleten lévő olvasótermek ablakainak felújításába fogtak bele a munkások. Az elmúlt hetekben kollégáink sem tétlenkedtek. A napi munka mellett - új könyvek feldolgozása, folyóiratok érkeztetése, adatbázisok karban tartása, stb. - a házon belüli költözéseket is meg kellett oldanunk, hogy mind a felújítási, mind a könyvtári munkák haladjanak. A munkálatokról folyamatosan teszünk közzé képeket és videókat a Facebook oldalunkon és a Twitteren (@ELTEEK)".

Kedves Kolléga, Sándor Tibor vagyok a FSZEK-ből. Egy olvasónak keressük a Pesti Napló 1884. évi 334. számát. A katalógus alapján nem vagyok teljesen biztos benne,hogy küdhetem-e bátran Önökhöz az olvasót, megvan-e a szám. Visszajelezne? Köszönöm
2017.02.03. 16:12
Kedves Tibor! A Pesti Napló 1900 előtti számai nálunk állapotukra való tekintettel tiltó listán szerepelnek (a folyóiratcsoport döntése alapján), így sajnos nem tudjuk szolgáltatni. Megértésüket köszönjük. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Jó napot! Paizs Andrea vagyok, mesterképzésre járok az ELTE-re. Nem vagyok beiratkozva egyetlen ELTE-s könyvtárba sem. Ahhoz, hogy itthonról hozzáférhessek könyvekhez szükséges a beíratkozás?
2017.03.26. 15:26
Kedves Paizs Andrea! Az online elérhető dokumentumokhoz való hozzáféréshez segítséget itt talál: https://konyvtar.elte.hu/hu/szolgaltatasok/otthoni-eleres Amennyiben a katalóguson keresztüli online kikérésre gondol, ahhoz valóban először be kell iratkoznia a könyvtárba. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Tisztelt Kollégák! A kolozsvári CODEX paleográfiai kutatócsoport nevében megérdeklődném, hogy konkrétan kihez érdemes fordulni egy olyan kérdéssel, ami az egyik Önöknél megőrzött középkori kéziratot érinti. Nevet és email címet kérnék. Előre is köszönöm!
2017.04.12. 14:15
Tisztelt Kolléga! Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Kézirat- és Ritkaságtár állományával kapcsolatban kérem a Közönségszolgálati Osztályt keresse az alábbi email címen: info@lib.elte.hu. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Jó napot! Kihasználnám az elektonikus kérlőlap adta lehetőséget, viszont az oldalon leírtak alapján, bejelentkezve sem találtam meg, hogy tudnék (17. századi) kéziratokat néhány nappal előre kikérni olvasótermi használatra.Segítségüket köszönöm, Franciska
2017.06.28. 13:41
Kedves Olvasónk! Sikeres belépés után, amennyiben megtalálta a keresett művet, a "Tagkönyvtár" alatt az Egyetemi Könyvtár és Levéltárra kattintva jelenik meg bal oldalon az "előjegyzés, kikérés" link, melyre kattintva tudja elküldeni az elektronikus kérést. Ha nem sikerülne, kérem az info@lib.elte.hu email címen jelezze a pontos mű megírásával a kérést. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Üdvözlöm! Érdeklődni szeretnék, hogy a PPK Kazincy vagy Izabella utcai könyvtárában van-e lehetőségem megtekinteni Szalay Viktória szakdolgozatát, melynek címe: Mona Lisák mosolya- A szülésélmény és a relaxáció kapcsolatának vizsgálata. Lauter Adrienn
2017.08.31. 13:17
Kedves Lautern Adrienn! A szakdolgozat az ELTE PPK Izabella utcai könyvtárában található, amely jelenleg még zárva tart. A könyvtár elérhetősége: https://www.konyvtar.elte.hu/hu/konyvtarak/pedagogiai-es-pszichologiai-kar-izabella-utcai-konyvtar-0 Minden valószínűség szerint a tanév kezdetével, szept. 11-én nyit a könyvtár, ezzel kapcsolatban kérjük, érdeklődjön az izukonyvtar@ppk.elte.hu email címen.