EDIT gyűjtemények

Az EDIT tematikus kategóriákba rendezett gyűjteményekből áll. A kategóriák és gyűjtemények kialakításánál az ELTE igényeit tartjuk szem előtt.

A fő kategóriák a következők:

Publikációk:
Tudományos és egyéb publikációk, alkotások, konferencia előadások gyűjteményei.
A tudományos publikációk feltöltése az MTMT-n keresztül történik a szerző, illetve az általa megbízott MTMT adminisztrátor által.
Az ELTE-polgárok publikációs tevékenységének nyilvántartásáról a 6/2012. (II. 23.) számú rektori utasítás (http://www.elte.hu/file/ru_2012_06.pdf) rendelkezik.

ELTE Folyóiratok, kiadványok:
Az ELTE vagy valamely egysége által kiadott folyóiratok, emlékkönyvek, konferenciakötetek, egyéb kiadványok gyűjteményei.

TDK/OTDK dolgozatok:
Az egyetem hallgatói által készített TDK és OTDK dolgozatok gyűjteményei.

Szakdolgozatok:
Az ELTE-n készült szakdolgozatok gyűjteményei.
A szerzői jogi és a könyvtári gyűjtőköri törvények értelmében az itt található anyagok (amennyiben a szerző másként nem rendelkezik) csak az Eötvös Loránd Tudományegyetem gépein tekinthető meg. A kéziratos szakdolgozatok csak a szerzői jogok maradéktalan tiszteletben tartásával használhatók.

Disszertációk (ELTE PHD):
Az ELTE-n keletkezett PhD-dolgozatok gyűjteményei. A disszertációk közzétételéről a 387/2012. (XII.19.) Kormányrendelet, valamint az egyetem Doktori Szabályzata rendelkezik.

• Doktori szabályzat, 2013. (az ELTE Szervezeti és Működési Szabályzat I. kötet: Szervezeti és Működési Rend 12. sz. melléklete; Hatályon kívül helyezve 2016. szeptember 1. napjától. A doktori képzésre a 2016/2017-es tanévet megelőzően beiratkozottakra és a 2016. szeptember 1-jén doktorjelölti jogviszonyban állókra azonban ezt a szabályzatot kell alkalmazni!)
  • Doktori szabályzat, 2016. (az ELTE Szervezeti és Működési Szabályzat II. kötet: Hallgatói Követelményrendszer 6. SZ. melléklete)

Az EDIT-ben tárolt PhD értekezéseket aratja a DART-Europe portál.

Muzeális gyűjtemények, E-könyvtár:
Az Egyetemi Könyvtári Szolgálat tagkönyvtárainak elektronikus és digitalizált dokumentumai.

Oktatási anyagok:
Az egyetem oktatási célú elektronikus dokumentumainak gyűjteményei, melyekben adaptált digitalizált tankönyvek is találhatók.
Az ELTE Fogyatékosügyi Központja a fogyatékossággal élő hallgatók megsegítése céljából tankönyveket adaptál. A tananyag akadálymentes, adaptált változata az arra jogosult (a fogyatékosügyi koordinátoroknál regisztrált) hallgatók számára érhető el.

Videotár:
Az ELTE Videostúdióinak gyűjteményei.
Videotárunkkal csatlakoztunk az eduOER projekthez. A szolgáltatás a multimédiás, nyílt oktatási erőforrások hatékonyabb megosztását és terjesztését célozza európai szinten. A portál az alábbi címen érhető el: https://portal.oer.geant.org/searchmultimediaobjects/ELTE

Útmutatók, segédletek, katalógusok
MTMT és EDIT tájékoztató anyagok, segédletek, valamint könyvtári katalógusok gyűjteményei.

Irattári dokumentumok
Beszámolók, szabályzatok, formanyomtatványok gyűjteményei.

Szabadalmak, Pályázati termékek
Pályázati dokumentáció és szabadalmak gyűjteményei.