Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 45 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

A tudásmenedzsment elméletben és gyakorlatban

Autor:
Bencsik Andrea
Erscheinungsjahr:
Verlag:
Akadémiai Kiadó
Ort:
Budapest
ISBN:
978-963-05-9589-6
Borítókép:
Ismertető:

A tudásmenedzsment vállalati-intézményi szemléletű ismeretkör, amely azzal foglalkozik, hogy „a sajátos tulajdonságokkal rendelkező erőforrás, a tudás, amely alapvetően a munkatársak sajátja, hogyan alakítható, fejleszthető, hogyan integrálható, alakítható át szervezeti tudássá”. A menedzserek számára írt, kézikönyvként is forgatható munka szerzője olyan, a gyakorlatban jól használható könyv megírására törekedett, amelyet mindenki, aki tudásmenedzsment rendszerekkel (TMR) foglalkozik, haszonnal forgathat. A hét nagy fejezetbe (Amit a tudásról tudni kell, A tudásmenedzsment rendszerépítés /TMR/ múltja és jövője, A tudásmenedzsment rendszer és vállalati kapcsolatrendszere, Tudásmenedzsment rendszerépítés a szervezetben mint változás menedzselése, A tudásmenedzsment rendszer kialakítása során alkalmazható módszerek, A tudásmenedzsment vállalati gyakorlata. TM kutatás eredmények és további nyitott kérdések) rendszerezett ismeretanyag szerzői nemcsak a tudásmenedzsment eddigi fejlődéstörténetét tárják fel, de bevezetik az olvasót a külföldi szakirodalom témával kapcsolatos világába, bemutatva a tudásmenedzsment kiépítésének rendszerét és működtetését, esettanulmányok sorával igazolva a leírtakat. Kutatók, vállalati, intézményi vezetők, oktatók és tanulók, egyetemi hallgatók újfajta tudás birtokába juthatnak a kötet anyagának tanulmányozása révén, nekik ajánlható elsősorban az ábrákkal, grafikonokkal, fejezetenkénti, gazdag irodalomjegyzékkel kiegészített munka.

A tudásmenedzsment elméletben és gyakorlatban

Kedves Könyvtár! Érdeklődni szeretnék, hogy Philip Zimbardo - 2. Tanulás, emlékezés, intelligencia, tudatosság című könyve kölcsönözhető-e vagy sem. Illetve, ha még nem kölcsönözhető, akkor mikor lesz várhatóan elérhető?
2017.12.05. 11:26
Kedves Látogató! A könyv várhatóan napokon belül elérhető lesz kölcsönzésre (jelenleg még katalogizálás alatt áll). Amennyiben szeretné, hogy félretegyük a nevére a kölcsönzőbe, küldje el kérését a kolcsonzo@lib.elte.hu címre. Üdvözlettel: egy e-könyvtáros
Jó napot! A Moholy- Nagy Művészeti Egyetemre járok. Arról szeretnék érdeklődni, hogy mennyibe kerül egy könyvtári belépő külsős diákoknak? Köszönettel: László Ágnes
2018.02.07. 23:08
Kedves László Ágnes! Köszönjük az érdeklődést! Más felsőoktatási hallgatók számára a beiratkozási díj fél évre 1000 Ft, egy évre 1850 Ft. A beiratkozáshoz szükséges az érvényes matricával ellátott diákigazolvány, valamint a személyi okmányok bemutatása. Nyitva tartás: H-P: 9:00 - 20:00 -- Üdvözlettel: Balogh Ildikó ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Közönségszolgálati Osztály 1053 Budapest, Ferenciek tere 6. Tel: 06-1-411-6500/ 3411, 3417 http://www.konyvtar.elte.hu
Kedves Könyvtár! Szeretném megkérdezni, hogy a 40 Ft/nap késedelmi díj a lejárat után minden napra vonatkozik vagy csak azokra napokra amikor a könyvtár nyitva volt. Köszönöm a választ! K.P.
2018.03.18. 18:43
Kedves Látogató! A türelmi idő lejárta után a késedelmi díj számításába minden naptári nap beleszámít (a türelmi időszak is). Üdvözlettel: egy e-könyvtáros
Kedves Könyvtár! Érdeklődni szeretnék, hogy azon könyveknél, ahol az áll, hogy "rövid kölcsönzés", mit is takar valójában? Egy szótárról lenne szó. Előe is köszönöm a választ!
2018.04.26. 12:29
Kedves Kérdező, a katalógusban nemcsak az Egyetemi Könyvtár állományának adatait láthatja, hanem az ELTE egyéb tagkönyvtáraiét is. A "rövid kölcsönzés" kiírásnál meg kell nézni, hogy mely könyvtárhoz tartozik és tőlük megkérdezni, mivel nálunk nincs ilyen kategória, így nem is tudunk erre válaszolni. Ha a katalógusban keres, akkor a találati lista jobb szélén vannak a példányadatok, azaz, hogy adott könyvből mely könyvtárban van példány és hány darab. Üdvözlettel: egy e-könyvtáros
Kedves Könyvtár! Érdeklődni szereték, hogy a MaNDA adatbázisában (http://mandadb.hu) fizetős hozzáféréssel elérhető dokumentumokat ELTE könyvtári tagság birtokában tudom-e otthoni számítógépen olvasni? Üdvözlettel: Harsányi Péter
2018.06.12. 17:59