Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 46 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

MTMT2

Hírek

• 2018. november 1-jével elindult az MTMT2. A gördülékeny használat érdekében javasolt elolvasni a rövid útmutatót, illetve igénybe venni a részletes útmutatót, valamint a rendszer belső súgóját. Az összes segédlet a https://www.mtmt.hu/helpdesk oldalon érhető el.
  • Az MTA Könyvtár és Információs Központ MTMT Osztályának közleménye szerint az MTMT2-s átállás miatt az adatbevitel 2018. október 1-től várhatóan 2018. november 1-ig szünetel. Az MTMT jelenlegi adatbázisa a leállást követően továbbra is elérhető lesz, de csak keresésre, illetve az akadémikus jelöltek publikációs listáinak ellenőrzésére fog rendelkezésre állni.
  • Az MTA Könyvtár és Információs Központ közleménye szerint az MTMT Koordinációs Testület a 2018. október 1-től november 30-ig terjedő időszakot jelölte ki az új szoftverre való átállásra. Az MTMT jelenlegi rendszere várhatóan október 1-jén kerül befagyasztásra, és a teljes leállás, az adatrögzítés szünetelési ideje legfeljebb egy hónap lehet. Az új rendszernek legkésőbb november 30-án el kell indulnia.
  • Az MTA Könyvtár és Információs Központ közleménye szerint a MTMT Koordinációs Tanács által korábban meghatározott 2017 novemberi időszakban nem lehetséges az átállás az új szoftverre. Az áttérést a felhasználó intézmények igényeinek figyelembevételével, a Koordinációs Testület döntése alapján meghatározandó későbbi időpontban végzik majd el.
  • Az MTA Könyvtár és Információs Központ közleménye szerint az MTMT Koordinációs Testület a 2017. november 1-től 30-ig terjedő időszakot jelölte ki az új szoftverre való átállásra. Az MTMT jelenlegi rendszere legkorábban november 1-jén kerül befagyasztásra, és egy működő adatbázisnak (akár a visszakapcsolt korábbi, akár az új MTMT-nek) legkésőbb november 30-án el kell indulnia. Legfeljebb 3 hét hosszúságú lehet az az időszak, amikor nem lehet adatot rögzíteni a rendszerben. Az új szoftver bevezetése a tesztek eredményétől függ.
  • Az MTA Könyvtár és Információs Központ hivatalos tájékoztatása szerint a tesztelések eredményei nem bizonyították az új szoftverrendszer problémamentes működését, ezért az átállás július végéig való sikeres befejezése nem oldható meg. Az átállást későbbi időpontra halasztották. Az átállásra kitűzött legkorábbi új időpont 2017 novembere. Az új időpontról az MTMT adatait használó szervezetekkel történő egyeztetés után a Koordinációs Testület dönthet, várhatóan szeptemberben.
  • Az MTA Könyvtár és Információs Központ hivatalos tájékoztatása szerint 2017. június 15-ig folytatható az MTMT jelenlegi programjába az adatbevitel és a bent lévő adatok módosítása. Az MTMT2-re átállás pontos időpontjáról később várható tájékoztatás.
  • Megkezdte működését a központi MTMT2-s információs portál, ahol a legfrissebb hírekről, aktualitásokról tájékozódhatnak. A honlap elérhető a https://mtmt2.mtmt.hu linken.
  • Elérhetővé vált az MTMT2 béta változata, melyben már most ki lehet próbálni a működést: https://playground.mtmt.hu/frontend. A bejelentkezéshez szükséges felhasználói név és jelszó ugyanaz, mint a jelenleg működő rendszerben.
  • Az MTA Könyvtár és Információs Központ hivatalos tájékoztatása szerint a Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) jelenlegi szoftveréről a 2017. június 1. – 2017. július 31. közötti időszakban áll át az új verzióra, a technikailag lehetséges legkorábbi időpontban. Az átállásra akkor kerülhet sor, ha az új szoftver sikerrel teljesíti a funkcionális, szoftverbiztonsági, teljesítmény és ergonómiai teszteket. A pontos leállás idejét – ami legkorábban június 1. lehet – a tesztek elvégzése után teszi közzé az MTA KIK. Az MTMT2 éles indítása legkésőbb 2017. július 31-ével történhet.

Segédanyagok

Tanfolyamok

MTA KIK

Az ELTE-s tanfolyamok és konzultációk időpontjaiért, kérjük, látogasson vissza később.