Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 45 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

Folyóiratmenedzsment-rendszer (OJS)

Mire jó?
Szabadon hozzáférhető folyóiratok publikálására. Segíti a teljes szerkesztési folyamatot a kézirat benyújtásától kezdve a végleges folyóiratszámok közzétételéig.

Miért jó?
A rendszerben közölt cikkek könnyebben bekerülnek a tudományos publikációk online vérkeringésébe. Egyedi DOI-azonosítót (Digital Object Identifier) kapnak, amely a dokumentumot azonosítja, nem pedig a tárolás helyét. Emellett a folyóiratok bekerülhetnek a DOAJ (Directory of Open Access Journals) nyilvántartásába, melynek köszönhetően számos nemzetközi adatbázis-szolgáltató keresőrendszerében elérhetővé válhatnak a publikációk.

Milyen folyóiratok jelenhetnek meg az ELTE folyóiratmenedzsment rendszerében?
Az Egyetem bármely szervezeti egysége által kiadott folyóirat. Egyedi elbírálás alapján nem egyetemi kiadású, de az ELTE oktató-kutató tevékenységének eredményeit közlő folyóiratok is.

Kötelező-e a szerkesztés háttérfolyamatait is ebben a rendszerben végezni?
Nem. A menedzsmentrendszer használható kizárólag közzétételi szándékkal is. Ebben az esetben a szerkesztési folyamat koordinálása hagyományos eszközök (pl. levelezés) segítségével történik.

Milyen alapvető feltételeknek kell megfelelnie egy publikálandó folyóiratnak?

• rendszeres megjelenés (legalább évente 1 alkalommal)
  • rendelkezzen ISSN számmal
  • minden cikkhez készüljön absztrakt
  • minden cikkhez készüljön tárgyszólista​

Visszamenőlegesen is közzétehetők folyóiratszámok?
Igen. Abban az esetben, ha "élő" folyóiratról van szó, és a készítők vállalják, hogy a friss folyóiratszámokat az ELTE folyóiratmenedzsment rendszerében teszik közzé. Ha már megszűnt folyóirat korábbi számait szeretnék archiválni, azt az ELTE Digitális Intézményi Tudástárban (EDIT) tudják megtenni.

Ingyenesen használható?
Igen. A szoftver teljesen ingyenes, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár által üzemeltetett rendszert költségek nélkül lehet igénybe venni.

Pontosan melyik szoftverről van szó?
Folyóiratmenedzsment-rendszerünk a világszerte népszerű Open Journal System legfrissebb, 3-as verziójára épül.

Támogatja-e a rendszer többnylevű folyóiratok közzétételét?
Igen, a rendszer támogatja a több nyelven is cikkeket közlő folyóiratokat.

Mi a használatbavétel folyamata?

1. A publikálandó folyóirat főszerkesztője kitölti az oldal alján található űrlapot.
  2. Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár felveszi a kapcsolatot az igénylővel.
  3. Többszörös egyeztetés során testre szabjuk a folyóirat önálló felületét és a publikálási folyamatát.
  4. Amennyiben igényli a kiadó, feltöltésre kerülnek a korábbi folyóiratszámok.
  5. Közzétesszük a folyóirat nyilvános felületét az ojs.elte.hu oldalon.

Jó napot! Paizs Andrea vagyok, mesterképzésre járok az ELTE-re. Nem vagyok beiratkozva egyetlen ELTE-s könyvtárba sem. Ahhoz, hogy itthonról hozzáférhessek könyvekhez szükséges a beíratkozás?
2017.03.26. 15:26
Kedves Paizs Andrea! Az online elérhető dokumentumokhoz való hozzáféréshez segítséget itt talál: https://konyvtar.elte.hu/hu/szolgaltatasok/otthoni-eleres Amennyiben a katalóguson keresztüli online kikérésre gondol, ahhoz valóban először be kell iratkoznia a könyvtárba. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Tisztelt Kollégák! A kolozsvári CODEX paleográfiai kutatócsoport nevében megérdeklődném, hogy konkrétan kihez érdemes fordulni egy olyan kérdéssel, ami az egyik Önöknél megőrzött középkori kéziratot érinti. Nevet és email címet kérnék. Előre is köszönöm!
2017.04.12. 14:15
Tisztelt Kolléga! Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Kézirat- és Ritkaságtár állományával kapcsolatban kérem a Közönségszolgálati Osztályt keresse az alábbi email címen: info@lib.elte.hu. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Jó napot! Kihasználnám az elektonikus kérlőlap adta lehetőséget, viszont az oldalon leírtak alapján, bejelentkezve sem találtam meg, hogy tudnék (17. századi) kéziratokat néhány nappal előre kikérni olvasótermi használatra.Segítségüket köszönöm, Franciska
2017.06.28. 13:41
Kedves Olvasónk! Sikeres belépés után, amennyiben megtalálta a keresett művet, a "Tagkönyvtár" alatt az Egyetemi Könyvtár és Levéltárra kattintva jelenik meg bal oldalon az "előjegyzés, kikérés" link, melyre kattintva tudja elküldeni az elektronikus kérést. Ha nem sikerülne, kérem az info@lib.elte.hu email címen jelezze a pontos mű megírásával a kérést. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Üdvözlöm! Érdeklődni szeretnék, hogy a PPK Kazincy vagy Izabella utcai könyvtárában van-e lehetőségem megtekinteni Szalay Viktória szakdolgozatát, melynek címe: Mona Lisák mosolya- A szülésélmény és a relaxáció kapcsolatának vizsgálata. Lauter Adrienn
2017.08.31. 13:17
Kedves Lautern Adrienn! A szakdolgozat az ELTE PPK Izabella utcai könyvtárában található, amely jelenleg még zárva tart. A könyvtár elérhetősége: https://www.konyvtar.elte.hu/hu/konyvtarak/pedagogiai-es-pszichologiai-kar-izabella-utcai-konyvtar-0 Minden valószínűség szerint a tanév kezdetével, szept. 11-én nyit a könyvtár, ezzel kapcsolatban kérjük, érdeklődjön az izukonyvtar@ppk.elte.hu email címen.
Tisztelt Cím!Szeretnék érdeklődni, hogy az ELTE könyvtárainak valamelyikében a New Plus(Upper-Intermediate) tanári példánya+CD melléklet megtalálható-e? ISBN szám:9789605731649. Egyéb: http://www.elthungary.hu/catalogue_young_stars_hu/108/#COMP_PRICES
2017.09.23. 15:09