Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 46 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

Folyóiratmenedzsment-rendszer (OJS)

Mire jó?
Szabadon hozzáférhető folyóiratok publikálására. Segíti a teljes szerkesztési folyamatot a kézirat benyújtásától kezdve a végleges folyóiratszámok közzétételéig.

Miért jó?
A rendszerben közölt cikkek könnyebben bekerülnek a tudományos publikációk online vérkeringésébe. Egyedi DOI-azonosítót (Digital Object Identifier) kapnak, amely a dokumentumot azonosítja, nem pedig a tárolás helyét. Emellett a folyóiratok bekerülhetnek a DOAJ (Directory of Open Access Journals) nyilvántartásába, melynek köszönhetően számos nemzetközi adatbázis-szolgáltató keresőrendszerében elérhetővé válhatnak a publikációk.

Milyen folyóiratok jelenhetnek meg az ELTE folyóiratmenedzsment rendszerében?
Az Egyetem bármely szervezeti egysége által kiadott folyóirat. Egyedi elbírálás alapján nem egyetemi kiadású, de az ELTE oktató-kutató tevékenységének eredményeit közlő folyóiratok is.

Kötelező-e a szerkesztés háttérfolyamatait is ebben a rendszerben végezni?
Nem. A menedzsmentrendszer használható kizárólag közzétételi szándékkal is. Ebben az esetben a szerkesztési folyamat koordinálása hagyományos eszközök (pl. levelezés) segítségével történik.

Milyen alapvető feltételeknek kell megfelelnie egy publikálandó folyóiratnak?

• rendszeres megjelenés (legalább évente 1 alkalommal)
  • rendelkezzen ISSN számmal
  • minden cikkhez készüljön absztrakt
  • minden cikkhez készüljön tárgyszólista​

Visszamenőlegesen is közzétehetők folyóiratszámok?
Igen. Abban az esetben, ha "élő" folyóiratról van szó, és a készítők vállalják, hogy a friss folyóiratszámokat az ELTE folyóiratmenedzsment rendszerében teszik közzé. Ha már megszűnt folyóirat korábbi számait szeretnék archiválni, azt az ELTE Digitális Intézményi Tudástárban (EDIT) tudják megtenni.

Ingyenesen használható?
Igen. A szoftver teljesen ingyenes, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár által üzemeltetett rendszert költségek nélkül lehet igénybe venni.

Pontosan melyik szoftverről van szó?
Folyóiratmenedzsment-rendszerünk a világszerte népszerű Open Journal System legfrissebb, 3-as verziójára épül.

Támogatja-e a rendszer többnylevű folyóiratok közzétételét?
Igen, a rendszer támogatja a több nyelven is cikkeket közlő folyóiratokat.

Mi a használatbavétel folyamata?

1. A publikálandó folyóirat főszerkesztője kitölti az oldal alján található űrlapot.
  2. Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár felveszi a kapcsolatot az igénylővel.
  3. Többszörös egyeztetés során testre szabjuk a folyóirat önálló felületét és a publikálási folyamatát.
  4. Amennyiben igényli a kiadó, feltöltésre kerülnek a korábbi folyóiratszámok.
  5. Közzétesszük a folyóirat nyilvános felületét az ojs.elte.hu oldalon.
Kedves Könyvtár! Érdeklődni szereték, hogy a MaNDA adatbázisában (http://mandadb.hu) fizetős hozzáféréssel elérhető dokumentumokat ELTE könyvtári tagság birtokában tudom-e otthoni számítógépen olvasni? Üdvözlettel: Harsányi Péter
2018.06.12. 17:59
Kedves Harsányi Péter! A MANDA adatbázisban szereplő egyes tartalmak korlátozás nélkül elérhetőek, függetlenül attól hogy milyen IP címről, mely könyvtár tagjaként keresi az adott dokumentumot. Más esetekben a feltöltött tételek nem hozzáférhetőek. Ebben az esetben megoldás lehet, ha a dokumentum elérése céljából felveszi a kapcsolatot a feltöltő intézménnyel. Üdvözlettel: egy e-könyvtáros
Does your library have research guides, libguides, subject guides? and do you have specific librarians for each subject?
2018.11.02. 19:16