Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 45 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

Folyóiratmenedzsment-rendszer (OJS)

Mire jó?
Szabadon hozzáférhető folyóiratok publikálására. Segíti a teljes szerkesztési folyamatot a kézirat benyújtásától kezdve a végleges folyóiratszámok közzétételéig.

Miért jó?
A rendszerben közölt cikkek könnyebben bekerülnek a tudományos publikációk online vérkeringésébe. Egyedi DOI-azonosítót (Digital Object Identifier) kapnak, amely a dokumentumot azonosítja, nem pedig a tárolás helyét. Emellett a folyóiratok bekerülhetnek a DOAJ (Directory of Open Access Journals) nyilvántartásába, melynek köszönhetően számos nemzetközi adatbázis-szolgáltató keresőrendszerében elérhetővé válhatnak a publikációk.

Milyen folyóiratok jelenhetnek meg az ELTE folyóiratmenedzsment rendszerében?
Az Egyetem bármely szervezeti egysége által kiadott folyóirat. Egyedi elbírálás alapján nem egyetemi kiadású, de az ELTE oktató-kutató tevékenységének eredményeit közlő folyóiratok is.

Kötelező-e a szerkesztés háttérfolyamatait is ebben a rendszerben végezni?
Nem. A menedzsmentrendszer használható kizárólag közzétételi szándékkal is. Ebben az esetben a szerkesztési folyamat koordinálása hagyományos eszközök (pl. levelezés) segítségével történik.

Milyen alapvető feltételeknek kell megfelelnie egy publikálandó folyóiratnak?

• rendszeres megjelenés (legalább évente 1 alkalommal)
  • rendelkezzen ISSN számmal
  • minden cikkhez készüljön absztrakt
  • minden cikkhez készüljön tárgyszólista​

Visszamenőlegesen is közzétehetők folyóiratszámok?
Igen. Abban az esetben, ha "élő" folyóiratról van szó, és a készítők vállalják, hogy a friss folyóiratszámokat az ELTE folyóiratmenedzsment rendszerében teszik közzé. Ha már megszűnt folyóirat korábbi számait szeretnék archiválni, azt az ELTE Digitális Intézményi Tudástárban (EDIT) tudják megtenni.

Ingyenesen használható?
Igen. A szoftver teljesen ingyenes, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár által üzemeltetett rendszert költségek nélkül lehet igénybe venni.

Pontosan melyik szoftverről van szó?
Folyóiratmenedzsment-rendszerünk a világszerte népszerű Open Journal System legfrissebb, 3-as verziójára épül.

Támogatja-e a rendszer többnylevű folyóiratok közzétételét?
Igen, a rendszer támogatja a több nyelven is cikkeket közlő folyóiratokat.

Mi a használatbavétel folyamata?

1. A publikálandó folyóirat főszerkesztője kitölti az oldal alján található űrlapot.
  2. Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár felveszi a kapcsolatot az igénylővel.
  3. Többszörös egyeztetés során testre szabjuk a folyóirat önálló felületét és a publikálási folyamatát.
  4. Amennyiben igényli a kiadó, feltöltésre kerülnek a korábbi folyóiratszámok.
  5. Közzétesszük a folyóirat nyilvános felületét az ojs.elte.hu oldalon.

Kedves Könyvtár! Érdeklődni szeretnék, hogy Philip Zimbardo - 2. Tanulás, emlékezés, intelligencia, tudatosság című könyve kölcsönözhető-e vagy sem. Illetve, ha még nem kölcsönözhető, akkor mikor lesz várhatóan elérhető?
2017.12.05. 11:26
Kedves Látogató! A könyv várhatóan napokon belül elérhető lesz kölcsönzésre (jelenleg még katalogizálás alatt áll). Amennyiben szeretné, hogy félretegyük a nevére a kölcsönzőbe, küldje el kérését a kolcsonzo@lib.elte.hu címre. Üdvözlettel: egy e-könyvtáros
Jó napot! A Moholy- Nagy Művészeti Egyetemre járok. Arról szeretnék érdeklődni, hogy mennyibe kerül egy könyvtári belépő külsős diákoknak? Köszönettel: László Ágnes
2018.02.07. 23:08
Kedves László Ágnes! Köszönjük az érdeklődést! Más felsőoktatási hallgatók számára a beiratkozási díj fél évre 1000 Ft, egy évre 1850 Ft. A beiratkozáshoz szükséges az érvényes matricával ellátott diákigazolvány, valamint a személyi okmányok bemutatása. Nyitva tartás: H-P: 9:00 - 20:00 -- Üdvözlettel: Balogh Ildikó ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Közönségszolgálati Osztály 1053 Budapest, Ferenciek tere 6. Tel: 06-1-411-6500/ 3411, 3417 http://www.konyvtar.elte.hu
Kedves Könyvtár! Szeretném megkérdezni, hogy a 40 Ft/nap késedelmi díj a lejárat után minden napra vonatkozik vagy csak azokra napokra amikor a könyvtár nyitva volt. Köszönöm a választ! K.P.
2018.03.18. 18:43
Kedves Látogató! A türelmi idő lejárta után a késedelmi díj számításába minden naptári nap beleszámít (a türelmi időszak is). Üdvözlettel: egy e-könyvtáros
Kedves Könyvtár! Érdeklődni szeretnék, hogy azon könyveknél, ahol az áll, hogy "rövid kölcsönzés", mit is takar valójában? Egy szótárról lenne szó. Előe is köszönöm a választ!
2018.04.26. 12:29
Kedves Kérdező, a katalógusban nemcsak az Egyetemi Könyvtár állományának adatait láthatja, hanem az ELTE egyéb tagkönyvtáraiét is. A "rövid kölcsönzés" kiírásnál meg kell nézni, hogy mely könyvtárhoz tartozik és tőlük megkérdezni, mivel nálunk nincs ilyen kategória, így nem is tudunk erre válaszolni. Ha a katalógusban keres, akkor a találati lista jobb szélén vannak a példányadatok, azaz, hogy adott könyvből mely könyvtárban van példány és hány darab. Üdvözlettel: egy e-könyvtáros
Kedves Könyvtár! Érdeklődni szereték, hogy a MaNDA adatbázisában (http://mandadb.hu) fizetős hozzáféréssel elérhető dokumentumokat ELTE könyvtári tagság birtokában tudom-e otthoni számítógépen olvasni? Üdvözlettel: Harsányi Péter
2018.06.12. 17:59