Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 45 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

Nyitott kapukkal várjuk látogatóinkat a Kulturális Örökség Napján az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

A reformáció 500. évfordulója alkalmából 2017. szeptember 16-án a Kulturális Örökség Napjai keretében különleges programokkal igyekszünk látogatóink számára közelebb hozni azokat a nálunk őrzött kulturális kincseket, melyek átrajzolták Európa vallási térképét.

A Luther-nyomtatványok címmel nyíló kiállításunkon megtekinthető Luther németre fordított Bibliájának 16. századi bejegyzésekkel ellátott példánya, a Szentháromságról, a Tízparancsolatról és az utolsó ítéletről szóló tanításai, valamint kiállításra kerülnek a magyarországi reformátorok tanításai és Biblia-fordításai.

Az érdeklődők épülettúráinkon keresztül betekintést nyerhetnek a könyvtár palotaépületének termeibe, megismerkedhetnek a könyvmentés és a restaurálás folyamatával, könyv-örökbefogadási programunkkal, valamint ismeretterjesztő előadásokat. hallhatnak az Arany János-emlékév és a kiegyezés 150. évfordulója témaköreihez kapcsolódóan. Rendezvényeink alatt az Aulában Buzogány Dezső kalligráfus tart bemutatót és foglalkozást, mely során belekóstolhatnak a betűírás művészetébe.

A kiállítás-megnyitó előtt Szilvásy Viktória hegedű- és Rudolf András brácsaművész ad koncertet. Az ünnepségen Belváros-Lipótváros Budapest Főváros V. Kerület Önkormányzata több kiadványt is örökbe fogad, támogatva ezzel kulturális örökségünk védelmét és a jövő generáció számára való megőrzését.

Részletes programunkról itt tájékozódhat.

Kedves Kolléga, Sándor Tibor vagyok a FSZEK-ből. Egy olvasónak keressük a Pesti Napló 1884. évi 334. számát. A katalógus alapján nem vagyok teljesen biztos benne,hogy küdhetem-e bátran Önökhöz az olvasót, megvan-e a szám. Visszajelezne? Köszönöm
2017.02.03. 16:12
Kedves Tibor! A Pesti Napló 1900 előtti számai nálunk állapotukra való tekintettel tiltó listán szerepelnek (a folyóiratcsoport döntése alapján), így sajnos nem tudjuk szolgáltatni. Megértésüket köszönjük. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Jó napot! Paizs Andrea vagyok, mesterképzésre járok az ELTE-re. Nem vagyok beiratkozva egyetlen ELTE-s könyvtárba sem. Ahhoz, hogy itthonról hozzáférhessek könyvekhez szükséges a beíratkozás?
2017.03.26. 15:26
Kedves Paizs Andrea! Az online elérhető dokumentumokhoz való hozzáféréshez segítséget itt talál: https://konyvtar.elte.hu/hu/szolgaltatasok/otthoni-eleres Amennyiben a katalóguson keresztüli online kikérésre gondol, ahhoz valóban először be kell iratkoznia a könyvtárba. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Tisztelt Kollégák! A kolozsvári CODEX paleográfiai kutatócsoport nevében megérdeklődném, hogy konkrétan kihez érdemes fordulni egy olyan kérdéssel, ami az egyik Önöknél megőrzött középkori kéziratot érinti. Nevet és email címet kérnék. Előre is köszönöm!
2017.04.12. 14:15
Tisztelt Kolléga! Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Kézirat- és Ritkaságtár állományával kapcsolatban kérem a Közönségszolgálati Osztályt keresse az alábbi email címen: info@lib.elte.hu. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Jó napot! Kihasználnám az elektonikus kérlőlap adta lehetőséget, viszont az oldalon leírtak alapján, bejelentkezve sem találtam meg, hogy tudnék (17. századi) kéziratokat néhány nappal előre kikérni olvasótermi használatra.Segítségüket köszönöm, Franciska
2017.06.28. 13:41
Kedves Olvasónk! Sikeres belépés után, amennyiben megtalálta a keresett művet, a "Tagkönyvtár" alatt az Egyetemi Könyvtár és Levéltárra kattintva jelenik meg bal oldalon az "előjegyzés, kikérés" link, melyre kattintva tudja elküldeni az elektronikus kérést. Ha nem sikerülne, kérem az info@lib.elte.hu email címen jelezze a pontos mű megírásával a kérést. Üdvözlettel, egy e-könyvtáros
Üdvözlöm! Érdeklődni szeretnék, hogy a PPK Kazincy vagy Izabella utcai könyvtárában van-e lehetőségem megtekinteni Szalay Viktória szakdolgozatát, melynek címe: Mona Lisák mosolya- A szülésélmény és a relaxáció kapcsolatának vizsgálata. Lauter Adrienn
2017.08.31. 13:17
Kedves Lautern Adrienn! A szakdolgozat az ELTE PPK Izabella utcai könyvtárában található, amely jelenleg még zárva tart. A könyvtár elérhetősége: https://www.konyvtar.elte.hu/hu/konyvtarak/pedagogiai-es-pszichologiai-kar-izabella-utcai-konyvtar-0 Minden valószínűség szerint a tanév kezdetével, szept. 11-én nyit a könyvtár, ezzel kapcsolatban kérjük, érdeklődjön az izukonyvtar@ppk.elte.hu email címen.