Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

14. Félúton Konferencia az ELTE BTK-n

Félúton doktorandusz konferencia - logó

A 2018/2019-es tanév őszi félévében a BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola magyar nyelvészet doktori programja ismét megrendezi doktoranduszkonferenciáját.

A tanácskozásra a szervezők a jelenlegi PhD-hallgatók mellett a doktori tanulmányaikat 2018 őszén megkezdeni szándékozó MA-s és tanár szakos hallgatók jelentkezését is várják.

Félúton konferencia célja, hogy a különböző intézményekben és különböző nyelvészeti témákban kutató PhD-hallgatók megismerhessék egymás kutatási eredményeit, valamint lehetőséget kapjanak saját témájuk bemutatására, illetve felmerülő kutatói dilemmáik nyilvános szakmai megvitatására. Az előadások nyelve magyar, időkeretük 20 perc.

Az előadások megfelelő szakmai színvonalon megírt változatait nyomtatott tanulmánykötet formájában tervezzük megjelentetni. A konferencián való részvétel ingyenes. Előadóinknak mindkét napon ebédet és az első nap végén (fogadás keretében) vacsorát biztosítunk; emellett vidéki és határon túli vendégeink számára igyekszünk szállásról is gondoskodni.

Időpont: 2018. október 11-12.

Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum körút 4)

Bővebb információk a konferencia honlapján olvashatók.

Forrás: www.btk.elte.hu