USC Soá Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum információs nap az MTA-n

2017. május 30-án 10:30 és 14:00 között a Dél-kaliforniai Egyetem (USC) Soá Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum információs nap lesz az MTA Könyvtár és Információs Központban (1051 Budapest, Arany János u. 1.).

A program során bemutatásra kerül a Soá Vizuális Történelmi Archívum és annak gyakorlati felhasználása az egyetemi oktatásban és kutatásban. Czeglédi Éva, a ProQuest magyarországi munkatársa, fogja szemléltetni a Soá Alapítvány és a ProQuest együttműködését. A USC Soá Alapítvány két munkatársa, Szőnyi Andrea (nemzetközi oktatási főtanácsadó) és S. J. Crasnow (Genocídiumok Kutatókozpontja) bemutatja az Archívum használatát, a benne rejlő lehetőségeket pedagógia munkában és helytörténeti programokban.

Az előadásra szívesen várnak minden érdeklődőt.

A részvételhez az MTA EISz oldalán lehet regisztrálni: