Kulturális Örökség Napjai – 60 éves az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Levéltára

A Kulturális Örökség Napjai keretében 2018. szeptember 15-én ismét megnyitjuk könyvtárunk kapuit az érdeklődők előtt. Könyvtártörténeti vezetésekkel, kalligráfiai és kézműves programokkal, a restaurátor-műhely és régi könyvek bemutatásával, örökbefogadási programunk népszerűsítésével, valamint koncerttel szeretnénk kulturális örökségünk védelmére felhívni a figyelmet.

Az idei programsorozat részeként a jubileumát ünneplő ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Levéltára „A tudomány az életért van, s a mi életünk legyen a tudományért”. Személyi hagyatékok a 60 éves ELTE Egyetemi Levéltárban című kiállítása is megtekinthető. A 60 éves évforduló alkalmából az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár levéltára és a 25 éves Magyar Felsőoktatási Levéltári Szövetség közös szervezésében 2018. szeptember 13. és 14. között kétnapos konferenciára kerül sor. Vendégeink a levéltártörténet, Trianon és a magyar felsőoktatás, az egyetemi levéltárak szervezeti kérdései, elektronikus iratkezelés, digitalizálás, egységes nyilvántartás és közművelődés témaköreiben hallhatnak előadásokat. Részletes programot itt találhat.