Hagyományok és kihívások VIII. – Rekord részvétel az ELTE Egyetemi Könyvtárban

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2019. augusztus 29-én immár nyolcadik alkalommal szervezte meg könyvtárszakmai napját, melyen több mint 150 könyvtáros kolléga vett részt.

A Hagyományok és kihívások sorozaton belül az idei program témái a Könyvtáros kompetenciák a 21. században, valamint a Tartalmi feltárás a Google árnyékában voltak.  A főigazgató és rektorhelyettesi köszöntőt követően a könyvtáros életpályamodell és a könyvtárosképzés aktualitásairól, a felsőoktatási könyvtárak jelenlegi kompetenciaigényeiről, majd a tartalmi feltáráshoz kötődve a szemantikus web könyvtári trendjeiről, a névterekről hallgattak előadásokat az érdeklődők.

A Könyvtáros kompetenciák a 21. században című szekcióban a könyvtárvezetők által intézményükben elvárt tudás és készségek ismertetése mellett a gyakorló könyvtárosok továbbképzési lehetőségeiről, annak főbb tapasztalatairól, illetve a magyarországi iskolarendszerű könyvtárosképzés tendenciáiról is szóltak előadások.

A Tartalmi feltárás a Google árnyékában című szekció két egyetem tartalmi feltáró gyakorlatának ismertetését követően a névterek és a nevek filológiailag is helyes nyilvántartásának, valamint a nyelvfüggetlen Egyetemes Tizedes Osztályozás új szempontú felhasználásának témakörét járta körbe.

Az előadók szakmai napon vetített prezentációi elérhetők online is. A konferencia anyagából várhatóan 2020 nyarán konferenciakötet jelenik meg.