Az Egyetemi Könyvtár szeptember 7-től elérhető szolgáltatásai

Az épület nyitvatartása: munkanapokon 9:00 – 17:00

A biztonságos könyvtárhasználat érdekében, önmaga és mások egészsége védelmében kérjük, hogy látogatásakor

• viseljen maszkot,
  • használja a kihelyezett kézfertőtlenítőt,
  • tartson 1,5 m-es távolságot.

A könyvtár Nagyolvasója szeptember 7-én újra megnyílik. A férőhelyek korlátozott száma miatt, a sorban állás elkerülése érdekében kérjük, előzetesen foglalja le helyét az ELTE Könyvtár WebApp alkalmazás vagy a helyszínen kihelyezett érintőképernyő segítségével. A Nagyolvasó mellett az Irodalmi és a Folyóiratolvasó is látogatható.

A tanévkezdéssel egy időben katalógusunk is megújul: az ELTEfind keresővel most már nemcsak a könyvtári dokumentumokat kereshetjük, hanem az EDIT (ELTE Digitális Intézményi Tudástár) és az előfizetett adatbázisok tartalmait is, a Google keresőhöz hasonlóan, egypontos keresőfelületen.

Szolgáltatásaink:

Beiratkozás és tagsághosszabbítás már online is!

• Beiratkozást és tagsághosszabbítást az ELTE Könyvtár WebApp alkalmazás segítségével kezdeményezhet és személyesen az Információs pultban intézhet.

Könyvek kölcsönzése

• Az előzetesen, online vagy email-ben (kolcsonzo@lib.elte.hu) kikért könyveket összekészítjük, és az átvételről email-ben vagy az ELTE Könyvtár WebApp felületén értesítjük. Az összekészített könyvek az Információs pultnál vehetők át két munkanapon belül.
  • A jelenleg nem hozzáférhető szabadpolcos állományt is kikérheti.
  • A kölcsönzésből visszaérkezett könyveket 72 órás karantént követően adjuk ki újra.
  • Könyvtári tartozásait az ELTE Könyvtár WebAppban vagy az ELTEfind-ban ellenőrizheti.

Könyvvisszavétel

• Kikölcsönzött könyveit személyesen az Információs pultnál, postai úton vagy sorban állás nélkül a könyvbedobó segítségével juttathatja vissza hozzánk.

Helyben használat

• A csak helyben olvasható dokumentumokat a Nagyolvasóban használhatja.
  • A különgyűjteményi dokumentumok használatával kapcsolatban az info@lib.elte.hu email címen kérhet tájékoztatást.

Reprográfiai szolgáltatások

• Önkiszolgáló nyomtatást és fénymásolást a Folyóiratolvasóban vehet igénybe.
  • Másolás megrendelést (nyomtatás, digitalizálás, fénymásolás) az Információs pultnál vagy az Irodalmi olvasóban kezdeményezhet.

Eszközhasználat

• A katalógusban való kereséshez az Irodalmi olvasóban elhelyezett számítógépek állnak rendelkezésre. Internethasználatot a Folyóiratolvasóban lévő számítógépeken biztosítunk.
  • Saját eszközeihez már külső akkumulátort (power bank) is kölcsönözhet a könyvtárban töltött időre!

Tájékoztatás munkanapokon 9 és 17 óra között az alábbi elérhetőségeken:

• személyesen a könyvtár Információs pultjában
  • email-ben: info@lib.elte.hu
  • telefonon: +36-1-411-6500/3411
  • Skype-on: Egyetemi Könyvtár és Levéltár ELTE (ekonyvtar_1)
  • a honlap chat-ablakán keresztül
  • a honlap Kérdezzen egy könyvtárost felületén
  • valamint a Microsoft Teams alkalmazáson keresztül az Online könyvtáros [RKK-EK] csoportban

További, folyamatosan működő szolgáltatásaink:

A könyvtár közösségi média felületein is naprakész információkat találhat az elérhető tartalmakról, szolgáltatásokról. Ezeken az oldalakon is kapcsolatba léphet velünk: