Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

Sikeresen zárult a KÖN!
2018. szep. 26., 14:50
Sikeresen zárult az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban szervezett rendezvénysorozat a Kulturális Örökség Napjain, melynek keretében közel félezer látogató kereste fel programjainkat.
Könyvkötő műhely
Egyetemre nem csak a nagyok járhatnak! - Könyvkötő műhely kicsiknek és nagyoknak
2018. szep. 12., 17:12
A Kulturális Örökség Napja alkalmából 2018. szeptember 15-én 10.00 és 12.00 óra között gyerekprogramokkal is várjuk a hozzánk látogató családokat az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban. Kicsik és nagyok egyaránt maradandó emléket alkothatnak Könyvkötő műhelyünkben, ahol Kovács Szilvia hivatásos könyvkötő mutatja be a kulisszatitkokat. A program ingyenes!
Díszterem freskói (készítette: Kurka Géza)
Nyitott kapukkal várjuk látogatóinkat a Kulturális Örökség Napján az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
2018. szep. 6., 11:16
A kulturális örökség európai éve alkalmából 2018. szeptember 15-én a Kulturális Örökség Napjai keretében különleges programokkal igyekszünk látogatóink számára közelebb hozni a nálunk őrzött kulturális értékeket és a tudomány kiemelkedő alakjainak hagyatékát.
Kulturális Örökség Napjai – 60 éves az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Levéltára
2018. aug. 10., 12:14
A Kulturális Örökség Napjai keretében 2018. szeptember 15-én ismét megnyitjuk könyvtárunk kapuit az érdeklődők előtt. Könyvtártörténeti vezetésekkel, kalligráfiai és kézműves programokkal, a restaurátor-műhely és régi könyvek bemutatásával, örökbefogadási programunk népszerűsítésével, valamint koncerttel szeretnénk kulturális örökségünk védelmére felhívni a figyelmet. Az idei programsorozat részeként a jubileumát ünneplő ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Levéltára „A tudomány az életért van, s a mi életünk legyen a tudományért”. Személyi hagyatékok a 60 éves ELTE Egyetemi Levéltárban című kiállítása is megtekinthető.
Kalligrafikus betűk levendulaágyon
Kalligráfia workshop az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
2017. szep. 11., 13:49
A Kulturális Örökség Napjai programsorozat keretében 2017. szeptember 16-án 12.00 órától az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár aulájában (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.) Buzogány Dezső kalligráfus tart foglalkozást.
Kamarakoncert az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
2017. szep. 11., 10:22
A Kulturális Örökség Napjai programsorozat keretében 2017. szeptember 16-án 16.00 órától az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Tanácstermében (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.) zenei különlegességek csendülnek fel az európai örökségvédelem jegyében. A Luther-nyomtatványok című kiállítás nyitóünnepségén kamarakoncerttel egybekötött tárlatvezetéssel várjuk az érdeklődőket. A koncertre minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
2017. szep. 5., 16:36
A reformáció 500. évfordulója alkalmából 2017. szeptember 16-án a Kulturális Örökség Napjai keretében különleges programokkal igyekszünk látogatóink számára közelebb hozni azokat a nálunk őrzött kulturális kincseket, melyek átrajzolták Európa vallási térképét.