Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

Missale Strigoniense
Egy kiállítás képei - Meghívó
2018. szep. 26., 09:23
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Könyvtár- és Információtudományi Intézete tisztelettel meghív minden érdeklődőt az "Egy kiállítás képei" című rendezvényére.
Díszterem freskói (készítette: Kurka Géza)
Nyitott kapukkal várjuk látogatóinkat a Kulturális Örökség Napján az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
2018. szep. 6., 11:16
A kulturális örökség európai éve alkalmából 2018. szeptember 15-én a Kulturális Örökség Napjai keretében különleges programokkal igyekszünk látogatóink számára közelebb hozni a nálunk őrzött kulturális értékeket és a tudomány kiemelkedő alakjainak hagyatékát.
Papíröntés
Pázmány-nap a könyvtárban
2018. ápr. 27., 18:13
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, valamint az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány Pázmány-nap alkalmából rendhagyó kiállítással és könyvbemutatóval egybekötött programokkal tiszteleg egyetemünk alapítója előtt.
Kamarakoncert az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
2017. szep. 11., 10:22
A Kulturális Örökség Napjai programsorozat keretében 2017. szeptember 16-án 16.00 órától az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Tanácstermében (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.) zenei különlegességek csendülnek fel az európai örökségvédelem jegyében. A Luther-nyomtatványok című kiállítás nyitóünnepségén kamarakoncerttel egybekötött tárlatvezetéssel várjuk az érdeklődőket. A koncertre minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
Luther-nyomtatványok az ELTE Egyetemi Könyvtár és levéltárban
2017. aug. 31., 14:13
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár a Kulturális Örökség Napján a reformáció 500. évfordulója alkalmából Luther Márton munkásságát és tanításának magyarországi hatását tükröző válogatott dokumentumok bemutatásával tiszteleg a reformátor előtt. A kiállítás megnyitójára 2017. szeptember 16-án 16.00 órától kerül sor. Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, 1053 Budapest, Ferenciek tere 6.
Kabdebó 100
2017. aug. 17., 11:59
Nagy érdeklődés kísérte a kiállítást, amely az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban Kabdebó Tamás író, irodalomtörténész életműve kapcsán 2017. július 27-én nyílt meg. A rendezvény megnyitóján a szerző humorral fűszerezve beszélt a hazai és a nemzetközi irodalom néhány kiváló alkotójáról, majd beavatta vendégeit életének néhány érdekes eseményébe.
Kabdebó 100
2017. júl. 18., 15:37
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár tisztelettel meghívja az érdeklődőket Kabdebó Tamás író, költő, műfordító, irodalomtörténész, kultúrtörténész életművének kiállítására.
„… ki mondhatja meg, mi volt a teremtés?” - Kiállítás az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban a Múzeumok Éjszakáján
2017. jún. 9., 11:51
Rédei Magda grafikus munkáiból „… ki mondhatja meg, mi volt a teremtés?” címmel kiállítás nyílt a Múzeumok Éjszakáján könyvtárunkban. A kiállítás 2017. július 21-éig tekinthető meg 9.00 és 16.00 óra között az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.) Tanácstermében. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
"Feketeruhások" - A hazai rendőri terrorelhárító alakulatok története a XX. században - plakát
"Feketeruhások" - A hazai rendőri terrorelhárító alakulatok története a XX. században - kiállítással egybekötött előadás a Szekfű Gyula Könyvtárban
2017. feb. 23., 09:29
Az ELTE BTK Hadtörténeti Műhely tisztelettel meghív minden érdeklődőt "Feketeruhások" - A hazai rendőri terrorelhárító alakulatok története a XX. században című előadására.
1956 kamarakiállítás plakát
1956 egy szemtanú fotóin és a napilapokban
2016. okt. 21., 13:10
Kamarakiállítás az ELTE Egyetemi Könyvtárban a forradalom 60. évfordulója alkalmából 2016. október 28 – november 25.