Hírarchívum

2022. szeptember 9., péntek – 14:21
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Csatlakozzon „A Web of Science kutatói profilok jelentősége” című webináriumhoz 2022. szeptember 20-án 10.00 órakor!
2022. szeptember 9., péntek – 13:54
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
A Gale Research Complete adatbázis egy hónapig elérhető próbahozzáférés keretében. Az adatbázis lektorált folyóiratcikkeket, e-könyveket, primer forrásokat, napi- és hetilapokat tartalmaz. A hozzáférés kiterjed a Business Insights Global üzleti adatbázisra is.
2022. szeptember 9., péntek – 13:34
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
A ProQuest One Academic adatbázis egy hónapig tesztelhető a próbahozzáférésnek köszönhetően. Az adatbázis tudományos folyóiratokat, e-könyveket, disszertációkat, napi- és hetilapokat, videókat és további dokumentumokat tartalmaz.
2022. augusztus 30., kedd – 13:14
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
A NI4OS-Europe (National Initiatives for Open Science in Europe) nemzetközi projekt konferenciát rendez 2022. szeptember 28. és 29. között Budapesten. Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Helyszín: BME K épület, Díszterem és Pécsi Eszter Terem.
2022. június 9., csütörtök – 13:08
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
A Web of Science Open House Sessions egy olyan webináriumsorozat, amelynek keretében a Web of Science szerkesztői csapata betekintést nyújt átfogó folyóirat-értékelési folyamatába.
2022. június 7., kedd – 12:22
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az EISZ és a Taylor & Francis kifejezetten a társadalom- és humántudományok kutatói számára szervez online, angol nyelvű webináriumot 2022. június 13-án. A kb. 60 perces előadás célja a nyílt kutatás és publikálás előnyeinek bemutatása a társadalom- és humántudományok területén.
2022. június 7., kedd – 12:13
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
A GALE Reference Complete adatbázisának Primary Sources csomagját Jessica Benton mutatja be. A webinárium 2022. június 10-én 14 órai kezdettel, angol nyelven kerül megrendezésre.
2022. május 16., hétfő – 15:29
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az Elsevier kiadó próbahozzáférés keretében elérhetővé tett 287 tankönyvet a ScienceDirect platformon keresztül.
2022. május 16., hétfő – 14:33
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az Euromonitor International a világ vezető szolgáltatója a globális üzleti információ, piacelemzés és fogyasztói betekintés terén. A próbahozzáférés során tesztelhető az Euromonitor International gazdaságelemző szolgáltatása.
2022. április 6., szerda – 11:14
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár és az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Könyvtára MTMT-képzéseket szervez az ELTE PPK oktatóinak, doktoranduszainak. Az oktatások online (Microsoft Teams) formában zajlanak. A képzések ingyenesek, de a részvétel regisztrációhoz kötött.
2022. április 4., hétfő – 13:10
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az ELTE Bölcsészettudományi Kar Kari Könyvtára idén tavasszal is előadás-sorozatot szervez. Az előadásokat elsősorban oktatóknak, kutatóknak, doktoranduszoknak ajánljuk, de természetesen valamennyi előadás nyitott minden érdeklődő számára. Az előadásokat online formában, Microsoft Teams-felületen keresztül tartjuk. Az előadásokon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2022. március 17., csütörtök – 15:04
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az Elsevier kiadó szervezésében a Scopus használatát segítő angol nyelvű, ingyenes, de regisztrációhoz kötött webináriumon vehetnek részt az érdeklődők 2022 márciusában.
2022. március 16., szerda – 15:34
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár és az ELTE Bölcsészettudományi Kar Kari Könyvtára MTMT-képzéseket szervez az ELTE BTK oktatóinak, doktoranduszainak és hallgatóinak.
2022. február 28., hétfő – 14:39
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az ELTE polgárai próbahozzáférés keretében két új adatbázist érhetnek el ELTE IP-címről, illetve távoli hozzáférés esetén Stunnel- vagy VPN-szolgáltatás használatával.
2022. február 22., kedd – 08:51
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Sikerrel zárultak az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Oktatás- és Kutatástámogatási Osztály munkatársainak „Kutatási adatok, kutatási adatkezelés, adatrepozitóriumok” címmel szervezett online előadásai. A prezentációk középpontjába a kutatási adatkezelés került, de szó esett a kutatási adatok megosztási lehetőségeiről, előnyeiről is.
2022. január 19., szerda – 13:55
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Oktatás- és Kutatástámogatási Osztálya online képzést (Microsoft Teams) hirdet Kutatási adatok kezelése, kutatási adatkezelési terv készítése címmel.
2022. január 10., hétfő – 14:25
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az ELTE könyvtári hálózatához tartozó iskolai könyvtárak különféle adatbázisokban tárják fel dokumentumaikat. E rendszerek megtartása mellett egy közös keresőfelületet alakított ki az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár a TÁMOP-3.2.4/09/1/KMR-2010-0021 pályázat keretén belül 2011-ben, mely közvetlenül az alábbi címen érhető el: http://gimikatalogus.elte.hu.
2022. január 10., hétfő – 13:54
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az adatbázisok korlátozás nélkül használhatók ELTE IP-címről, a távoli hozzáférés Shibboleth-azonosítást követően, illetve hallgatók esetében a Stunnel-, oktatók és ELTE-alkalmazottak esetében pedig a VPN-szolgáltatás használatával is lehetséges.
2022. január 5., szerda – 16:12
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az Arcanum Digitális Tudománytár a korábban megszokott módokon újra elérhető az ELTE-polgárok számára.
2022. január 4., kedd – 10:53
Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ)
Az Elektronikus Információszolgáltatás Nemzeti Program (EISZ) portfóliójából az ELTE 2022-ben a következő adatbázisok előfizetését tervezi.