Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

Díszterem freskói (készítette: Kurka Géza)
Nyitott kapukkal várjuk látogatóinkat a Kulturális Örökség Napján az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
2018. szep. 6., 11:16
A kulturális örökség európai éve alkalmából 2018. szeptember 15-én a Kulturális Örökség Napjai keretében különleges programokkal igyekszünk látogatóink számára közelebb hozni a nálunk őrzött kulturális értékeket és a tudomány kiemelkedő alakjainak hagyatékát.
A reformáció napja az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban - „Kezdetben volt az ige …”
2017. okt. 19., 10:32
A reformáció napján, október 31-én, délután fél háromtól az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár kamarakoncerttel egybekötött tárlatvezetéssel várja az érdeklődőket a Luther-nyomtatványok címmel nyílt kiállítás keretében. A hagyomány szerint 1517-ben ezen a napon függesztette ki Luther Márton a wittenbergi templom kapujára 95 pontba foglalt téziseit, melyek jelentős mértékben hozzájárultak Európa vallási arculatának és politikai-társadalmi térképének átalakulásához.
Kamarakoncert az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
2017. szep. 11., 10:22
A Kulturális Örökség Napjai programsorozat keretében 2017. szeptember 16-án 16.00 órától az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Tanácstermében (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.) zenei különlegességek csendülnek fel az európai örökségvédelem jegyében. A Luther-nyomtatványok című kiállítás nyitóünnepségén kamarakoncerttel egybekötött tárlatvezetéssel várjuk az érdeklődőket. A koncertre minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
Az Egyetemi Könyvtár aulája
Discantus Énekegyüttes koncertje az Egyetemi Könyvtárban
2014. máj. 23., 11:08
2014. május 31-én 19.00 órai kezdettel koncertet ad a Discantus Énekegyüttes az Egyetemi Könyvtár Dísztermében. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!  A belépés ingyenes, de adományokat elfogadunk.
Capella Silentium
"Harangszó a tenger mélyéről" - Johannes Brahms művei a Capella Silentium tolmácsolásában
2013. Mar. 5., 13:43
"Aus des Meeres tiefem, tiefem GrundeKlingen Abendglocken dumpf und matt...""A tenger mélységes mélyéről / esti harangok szólnak fojtottan és tompán..."