Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 16-án (kedden) 15.00 órától technikai okok miatt zárva tart.

Dedikált könyvek Gömöri Györgynek - Kamarakiállítás az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levélt ár szeretettel meghívja Önt 2018. április 19-én 17.00 órától Dedikált könyvek Gömöri Györgynek című kamarakiállítása megnyitójára.
(Helyszín: 1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

A tárlatválogatás Gömöri György irodalomtörténész, költő, műfordító által könyvtárunknak adományozott, hétszáznál is több kötetet tartalmazó gyűjteményéből készült. Valamennyi kötet a szerző által dedikált.
Tulajdonosuk a modern magyar irodalom szinte minden fontos szereplőjével személyes ismeretségben állt. Számtalan kötetet kapott az alkotóktól, stilisztikailag és érzelmileg fantasztikusan gazdag spektrumú dedikációkkal. A most bemutatott kötetegyüttes egy apró szelete ennek a kultúrtörténetileg is fontos korpusznak.

Bevezető: Cséka György esztéta, kritikus
Az anyagot bemutatja: Gömöri György

A kiállítás 2018. május 9-éig látogatható.