Elérhető a könyvtár új naptára!

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2019-es naptára a történeti térképgyűjteményünk néhány különleges, a XVII. század óta folyamatosan gyarapított kartográfiai kincseibe enged betekintést. A naptár lapjain a kézzel színezett térképek segítségével megelevenednek a Föld különféle tájai és országai. Minden kedves olvasónkat szívesen invitálunk egy virtuális föld körüli utazásra az új év minden hónapjában! Naptárunk elektronikus változata itt tölthető le.

A naptár képeit válogatta, valamint a képaláírásokat és az ismertetőt írta és szerkesztette Dr. Knapp Éva. A kiadvánnyal kapcsolatos munkálatokban részt vett Orbán Éva és Acsai János. A reprezentatív falinaptár az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatásával jelent meg. Felelős kiadó: Dr. Kiszl Péter.