Késedelmi díjtételek változása

Tekintettel a vizsgaidőszakra jellemző intenzívebb könyvtárhasználatra, illetve a bizonyos dokumentumok iránti fokozott érdeklődésre, az Egyetemi Könyvtári Szolgálat könyvtáraiban a kölcsönzött könyvek időben történő visszahozatala érdekében

a késedelmi díjak 60 Ft/nap/könyv költségre módosulnak 2020. február 10-től.

A díjtétel-táblázat többi eleme változatlan marad. Reméljük, hogy a módosítás hozzájárul ahhoz, hogy több olvasónk időben juthasson hozzá a tanulmányaikhoz elengedhetetlen kötelező és ajánlott irodalmakhoz.

A kölcsönzési határidő figyelemmel kíséréséhez több kényelmi szolgáltatás áll rendelkezésre:

• a kölcsönzési határidő lejárta előtt két nappal emlékeztető email kerül kiküldésre;
  • lehetőség van a webopacba való bejelentkezéssel áttekinteni és meghosszabbítani a kölcsönzéseket;
  • illetve a legfrissebb fejlesztésű webapp használatával minden olvasónk az okostelefonján is láthatja kölcsönzéseit, illetve egyénileg beállíthatja a lejárati értesítéseket is.

Valamennyi tagkönyvtárunk többféle lehetőséget (személyesen, e-mailben, telefonon, web-en, applikáción keresztül) kínál a hosszabbítási igény jelzésére, segítve a kölcsönzési határidő túllépésének elkerülését.

Minden kedves olvasónk megértését és együttműködését köszönjük!