Két napig együtt a Budai Krónika két példánya

A Nemzeti Könyvtárban két napig együtt az első Magyarországon nyomtatott könyv, a félezer éves Budai Krónika mindkét magyarországi példánya.

Augusztus 31-én és szeptember 1-jén 10-18 óra közötta Magyar Nyelv és a Magyar Könyv Ünnepe programsorozat keretében kivételes alkalomként  egymás mellett lesz megtekinthető az 1473-ban készült első, Magyarországon nyomtatott könyv, a Budai Krónika  a felbecsülhetetlen értékű mű  Magyarországon található két példánya. Az Országos Széchényi Könyvtár mellett az Egyetemi Könyvtár őrzi a másik magyarországi példányt. Az Andreas Hess nyomdájában kb 200 példányban nyomtatott műből mindösszesen 10 példány maradt fenn a világon.

Buda 1686-os visszavívására emlékezve idén immár tizedik alkalommal rendezi meg a Budavári Önkormányzat és a Litea Könyvesbolt a Magyar Nyelv és a Magyar Könyv Ünnepét a Budai Várban, a Szentháromság téren. Részletek.