Könyvkultúra – Sosem lehet elég korán elkezdeni

Bényei András Bertalan, legfiatalabb támogatónk 2016. június 3-án az ELTE Egyetemi Könyvtár állományából Ulisse Aldrovandi Quadrupedum omnium bisulcorum Historia című könyvét fogadta örökbe.

Aldrovandi itáliai orvosként és természettudósként tevékenykedett. Rendszerező jellegű zoológiai munkáját 1632-től őrzi az ELTE Egyetemi Könyvtár nagyszombati elődkönyvtára. Az egyetem megalapítását követően a kötet feltehetőleg az oktatás egyik alapművének számított.

Bertalan könyv-örökbefogadásának anyagi ügyintézését keresztszülei vállalták magukra, akik nagyvonalú adományukkal könyvtárunk egyik kincsének restaurálási költségeihez járultak hozzá. A pergamenkötésű keresztelői ajándék örök értéket képvisel, és kiváló befektetés egy fiatal gyermek életébe. Reméljük, Bertalan a jövőben is a könyvek és a kulturális értékek elkötelezett támogatója és őrzője marad.