Praktikusan a nyílt tudományról

Workshop az ELTE oktatóinak és munkatársainak

Az ELTE Tudománypolitikai Iroda 2024. június 19-én workshopot és kerekasztal-beszélgetést rendez az open science mozgalom népszerűsítésére. A praktikus ismeretekre és gyakorlati kérdésekre fókuszáló rendezvényre a szervezők minden ELTE-s érdeklődőt várnak, kiemelten ajánlják a programon való részvételt az egyetem doktoranduszainak és fiatal oktatóinak. A workshopon az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár munkatársa, Faragó-Szilvási Tibor is előadást tart, prezentációjának címe: Az Open Acces publikálás zöld útja, az önarchiválás. A rendezvény előadóiként az elmúlt évek nyílt tudományos díjazottjai is bemutatkoznak.

A workshop és kerekasztal-beszélgetés időpontja: 2024. június 19. (szerda) 13:00-16:00

Helyszín: ELTE Tanári Klub (1056 Budapest, Szerb u. 21-23., I. em)

Részletes program

13:00 -

Sziklai Péter rektorhelyettes köszöntője
Saskia Stevens: Constructing the Limes: Exploring the borders of the Roman Empire in the Netherlands through participatory archaeology
Aczél Balázs: Kutatási transzparenciát segítő eszközök
Faragó-Szilvási Tibor: Az Open Access publikálás zöld útja, az önarchiválás. Lehet-e egy kéziratot visszakereshetően hivatkozni?
Nagy Tamás: Nyílt tudománnyal a megtévesztő kutatói gyakorlatok ellen
Máté-Kovács Lilla: A 'registered report'-ok szerepe a nyílt tudományban

15:00 -

Kerekasztal-beszélgetés

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

További információ és a regisztrációs link ITT elérhető, a regisztráció határideje 2024. június 17.