Sikeresen zárult a Múzeumok Őszi Fesztiválja rendezvénysorozata az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

A Múzeumok Őszi Fesztiválja rendezvénysorozata keretében épülettúrákkal, tárlatvezetésekkel, könyv- és restaurátorműhely-bemutatókkal vártuk az érdeklődőket.

A fesztivál idei programsorozatán látogatóink könyvtártúráinkon keresztül betekintést nyerhettek a könyvtár történetébe és műemléképületének termeibe, megismerkedhettek a restaurálás folyamatával, valamint Eötvös Loránd életével és munkásságával. A tudományok és könyvek kedvelőit Unus non sufficit orbis – Egy világ nem elég: magyar jezsuiták Dél-Amerikában címmel kiállításunk megtekintésére invitáltuk. Vendégeink muzeális értékű könyveink bemutatói során könyvtárunk különleges kiadványaiba nyerhettek betekintést. Mindenkit szeretettel várunk jövőbeni rendezvényeinken is!

ELTE EKL