2024. július 29. és 2024. augusztus 31. között könyvtárunk és az Eötvös-kiállítás zárva tart.

Jogi doktorok névmutatója

Az 1667-ben alapított Jogi Kar (ma ELTE Állam- és Jogtudományi Kar) az egyetem állami kézbe kerülése után, 1777-ben kezdte el vezetni személyi nyilvántartását (Status personalis inclitae Facultatis Iuridicae ab anno 1777).

Az aranyozott szélű lapjairól Liber Aureusnak, azaz Aranykönyvnek is nevezett kötetbe írták be a kari igazgatók, a Jogi Karon oktató rektorok, a dékánok, a professzorok és a kar által kiadott doktori címek viselőinek nevét. Az első kötet 1882-ig, míg a második kötet 1886-ig tartalmaz adatokat. 1778 és 1886 között 2537 hallgató szerezte meg a doktori címet a karon. A mutató ezeknek a hallgatóknak az adatait tartalmazza. Az első oszlopban a hallgató neve (a jegyzőkönyvben szereplő latin formában, 1882 után pedig magyarul), a második oszlopban a doktoravatás időpontja, a harmadik oszlopban a doktori cím típusa (jogi, polgárjogi, államtudományi, kánonjogi doktor), a negyedik oszlopban a levéltári jelzet, az ötödik oszlopban a Liber Aureus kötetszáma, végül a hatodik oszlopban a vonatkozó oldalszám található.

A mutató elérhető: http://hdl.handle.net/10831/110233

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár