Járványügyi szabályok a Germanisztikai Intézet Könyvtárának használatában (FOLYAMATOSAN FRISSÍTVE)

Járványügyi szabályok az Angol-Amerikai és Germanisztikai Szakkönyvtárban

IDEIGLENES HÁZIREND

2020. szeptember 16-tól visszavonásig az alábbi ideiglenes járványügyi szabályok lépnek életbe:

-Az olvasóterem ZÁRVA, helyben használat nincs.

-Regisztráció és/vagy könyvtári tagság hosszabbítás elsősorban online történik mobil WebAppon keresztül.

- A könyve(ke)t előzetes e-mailes kikérés alapján névre szólóan kikészítjük.

Angol-Amerikai Intézet Könyvtára: seaslib@btk.elte.hu

Germanisztikai Intézet Könyvtára: germbibl@btk.elte.hu

A kérésben a NEPTUN-kód mellett a kölcsönözni kívánt dokumentumok következő adatait kérjük megadni: szerző, cím, jelzet. A dokumentumok a könyvtári visszajelzést követő két munkanapon belül vehetők át az olvasószolgálati pultoknál. Személyes könyvkérés csak kivételesen indokolt esetben lehetséges.

-A pultoknál a kiszolgáló könyvtárosnál egyszerre 1 fő, a számítógépeknél – kizárólag adatbázis-használatra – gépenként szintén 1 fő tartózkodhat mind az Angol-Amerikai, mind a Germanisztikai részen. A létszámkorlátot szigorúan be fogjuk tartani.

-Könyv-visszahozás: a bejárati ajtónál elhelyezett ládába kérjük elhelyezni a visszahozott könyve(ke)t, amely(ek) 48 óra karantén után kerül(nek) le az olvasójegyről.

-Digitális olvasmányok online elérése iránti kérdések megválaszolását e-mailben vállaljuk.

-Kérjük, tartsák be az egyetem területén érvényes általános - helyes! - maszkviselési, távolságtartási és kézfertőtlenítési szabályokat.

-Aki az ideiglenes házirendet és a járványügyi szabályokat nem tartja be, a könyvtári szolgáltatásokat nem veheti igénybe.

Budapest, 2020. szeptember 16.