Képzések a PPK-n (November)

A kép eltávolítva.

Könyvtárhasználati bemutató
Milyen kényelmi szolgáltatásokat nyújt a konyvtar.elte.hu oldal? Hol lehet hozzájutni a kötelező irodalmakhoz legálisan? Melyek a leghasznosabb könyvtárak Budapesten és a weben? Kölcsönzésen, olvasáson, fénymásoláson, szkennelésen, adatbázisokon kívül mit kínálnak az ELTE könyvtárai? Otthonról hogyan érhetőek el az előfizetéses adatbázisok a Stunnel szoftverrel vagy eduID révén? Hogy találunk meg valamit az online könyvtári katalógusokban és a PPK könyvtárainak olvasótermeiben? Miként kerülhetjük el a plagizálást?  "Tudnak-e a hollók a víz alatt repülni, vagy megfulladnak?"
Mindezekre választ ad az előadás.

November 18. 14:30-15:15 Könyvtár bemutatása KAZY

November 19. 14:30-15:15 Könyvtár bemutatása IZU

A kép eltávolítva.

Könyvtári katalógusok használata, információkeresés
Legyél az információkeresés mestere!
Dolgozatokhoz szakirodalmat találni remekül lehet az ELTE által előfizetett adatbázisokban és az online könyvtári katalógusban, csak ismerni kell a csínját-bínját. A konyvtar.elte.hu oldal alapos áttekintése után másnak tűnik majd a világ. Siker, pénz, csillogás - hisz az információ hatalom. De etikusan kell felhasználni, szabályosan hivatkozni a mástól átvett gondolatokra! Hiteles elektronikus információforrásokkal és a leghatékonyabb keresési stratégiákkal ismerkedünk meg az előadás során, kiemelten kezelve a PPK-n oktatott tudományterületeket.

November 25. 14:30-15:15 Könyvtári katalógusok használata, információkeresés KAZY

November 26. 14:30-15:15 Könyvtári katalógusok használata, információkeresés IZU

Jelentkezéshez iratkozz fel a kiválasztott időpontra itt!