Totál Globál - Interkulturális Teadélután

Mi a globalizáció? Tehetünk valamit a káros következményei ellen? Hogyan tudjuk a legjobban kihasználni a benne rejlő lehetőségeket? Mi az oktatás szerepe ebben folyamatban? Ezekkel a  kérdésekkel foglalkozik a globális nevelés. A globális nevelés nem egy új tantárgy, hanem egy oktatási szemlélet. Célja, hogya mindennapi tanítási gyakorlat részévé váljanak a környezetvédelem, a fenntartható fejlődés, az emberi jogok, az interkulturális nevelés, a nemek közötti egyenlőség, az aktív állampolgárság témái. A Globális Nevelés Tudásközpontilyen és ezekhez hasonló témákban indít tematikus beszélgetéssorozatot.

13.04.05. péntek, 15h30

Mai tárgyak, mai emberek és közösségek a múzeumban

Hozz magaddal egy saját tárgyad, amelyben számodra sűrűsödik a mozgás és a mobilitás. Amiben benne van a mozgás szabadsága, vagy egy feledhetetlen utazás emléke, esetleg útikabala, vagy utazáshoz elengedhetetlen kellék. Például valami olyasmi, amit semmiképp nem hagynál otthon, ha elutazol. Legyen a tiéd: a tárgy és a története. Hozd el, és mesélj róla a többieknek! (Ha túl nagy a tárgy, akkor készíts róla egy képet.) A feladat önkéntes, és kapcsolódik a Néprajzi Múzeum egy jelenleg is zajló kutatásához, amiről az előadáson is szó lesz. Légy a délután szereplője te is! Az Anthropolis Egyesület nevében szeretettel és egy csésze Fair Trade teával/kávéval várjuk ingyenes rendezvényünkre a Globális Nevelés Tudásközpontba.Helyszín: ELTE PPK Könyvtára, Budapest VII. Kazinczy utca 23-27.

Szeretettel várjuk Önöket további rendezvényeinken a GlobEdu Tudásközpontbanés a Világboltban (VII. Király utca 8.).

Jelentkezzen hírlevelünkre: bandavid@gmail.com

A rendezvényt támogatja az Európai Bizottság EuropeAid programjaés az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara.