Vajda András Kör a Francia Tanszék Könyvtárában

A 2018-2019-es tanévben újra indul a Francia Tanszék tudományos diákköre, melyre minden érdeklődő hallgatót szeretettel várnak.

A Francia Tanszéken 2008. október 8-án alakult meg a Vajda András Kör, az egykori kolléga, irodalomtörténész és műfordító emlékére. Az ő szellemiségéhez is hűen a Tanszék oktatói fel kívánják eleveníteni a korábban már sikeresen működő tudományos önképzőkör hagyományát, megadva a hallgatóknak a szóbeli megnyilvánulás lehetőségét. A 2-3 heti rendszerességgel összeülő diákkör jó alkalom arra, hogy a doktoranduszok bemutassák kutatásuk egy-egy szeletét, a végzős, illetve az alsóbb éves hallgatók pedig fordításaikkal, esetleges irodalmi alkotásaikkal, vagy már kiválasztott szakdolgozati témájukkal szerepeljenek. Az előadásokat a jelen lévő oktatók vezetésével szakmai vita követi. Az összejövetelek emellett remek alkalmat nyújtanak többek között a francia irodalmi élet aktualitásainak megbeszélésére, vagy könyv- és sajtóújdonságok rövid ismertetésére.

Az előadások nyelve magyar vagy francia, a vita viszont magyarul folyik.

Időpont: 2018. október 10., 17:00

Helyszín: Francia Tanszék Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum körút 4/C)

Forrás: www.btk.elte.hu