Ideiglenes zárvatartás: Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2025. január 25. (szombat) - 2025. február 8. (szombat) között zárva tart.

Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

elektronikus

"[...]ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, Budapest A főváros harmadik legnagyobb könyvtára címmel és mintegy kétmillió dokumentummal büszkélkedhet az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, amelynek története 1561-re vezethető vissza. Ugyanis Oláh Miklós esztergomi érsek ekkor alapította meg a jezsuita rend számára a könyvtárat Nagyszombaton. Majd a könyvtár később Pestre költözött, s a XIX. század közepén már évente 35 ezer olvasó látogatta.
"[...] ELte Egyetemi Könyvtár és Levéltár A Reáltanoda utcában található a legendás versenylóról elnevezett egykori Kincsem-palota, melyet annak idején uralkodók és arisztokraták is látogattak. Sétáljatok el mellette, egészen a sarki ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár neoreneszánsz épületéig, amit nyitvatartási időben (hétfőtől szombatig 10:00 és 22:00 óra között) belülről is szemügyre vehettek.
"Tárlatvezetésekkel, könyvbemutatókkal, műhelylátogatásokkal hívja fel a figyelmet muzeális örökségére az Egyetemi Könyvtár és Levéltár.  Idén október 14. és november 10. között rendezik meg a Múzeumok Őszi Fesztiválját. Az országos rendezvénysorozat  fő célja a múzeumok széleskörű népszerűsítése élményt nyújtó, korszerű, évről-évre megújuló oktató-szórakoztató programokkal. 
"Az ELTE Egyetemi Könyvtár konferenciája a folyóiratok könyvtári támogatásáról, valamint az innováció és láthatóság kérdéseiről.
"[...] Ezt követően a Multiverzumban folytatódik a magyar nyelv napja, a műsor először az Országos Széchenyi Könyvtárba kalauzolja el a nézőket: az intézmény kézirattárában olyan különleges kéziratokat mutatnak be, amelyeket a közönség nem láthat, majd megnézik az ELTE könyvtárának és levéltárának kódexeit is. A Csukás Meserádió egyik felolvasója, Hűvösvölgyi Ildikó és Panegl Zsófia mesekutató a mesék nyelvéről beszélgetnek, Tripolszky Anna műsorvezető pedig a Montágh Testület beszédtechnika óráján vesz részt.[...]"
"[...]Egy másik esetben pedig egy nagy néprajzi gyűjteményből jöttek csodás könyvek, a gyűjtők pillanatok alatt hírét vették, hogy nálunk micsoda ritkaságokat vásárolhatnak. Aztán kiderült, hogy az ELTE könyvtárából emelte el a köteteket, az aki behozta” – mondja Szőnyi Endre, aki az Andrássy úti antikvárium után dolgozott a Váci utcaiban is.
"[...] Fiatalon szerepelt iskolai színpadon, a szegedi könnyűzenei életnek is ismert alakja volt, több zenekarban játszott. Huszonhárom évesen súlyos autóbalesetet szenvedett, vele utazó szerelme meg is halt. A tragédia következménye sikertelen öngyilkossági kísérlet, majd a Szegedről, az emlékek elől való menekülés volt. Budapesten előbb az Egyetemi Könyvtárban talált munkát, majd a Fiatal Művészek Klubjának művészeti vezetője lett. [...]"
"[...] Budapesten előbb az ELTE Egyetemi Könyvtárban talált munkát, majd a Fiatal Művészek Klubjának művészeti vezetője lett.
"Legyél te is részese a varázslatnak! Ünnepeld a karácsonyt boszorkányok és varázslók mágikus társaságában a Roxfort karácsonyi ünnepélyén december 5-én! PROGRAM:
"Egy estére magára öltötte a Roxfort ruháját az ELTE Egyetemi Könyvtára, ugyanis 25 évvel ezelőtt jelent meg Magyarországon a Harry Potter és a bölcsek köve. Képes beszámolónkban kiderül, hogyan adják át a felnőttek a gyerekeiknek a varázsló történetét, és mi a véleményük arról, hogy a Bimba professzort játszó színész szerint ideje lenne már továbblépniük.