Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január elejéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

országos

"[...]November 16-án szombaton a Kunszt stábja a Magyar Nemzeti Galériába látogat, ahol a képzőművészet és a nyelv összefonódását kutatják. A Multiverzumban folytatódik a magyar nyelv napja, a műsor először az Országos Széchényi Könyvtárba kalauzolja el a nézőket: az intézmény kézirattárában olyan különleges kéziratokat mutatnak be, amelyeket a közönség nem láthat, majd megnézik az ELTE könyvtárának és levéltárának kódexeit is.
"[...]A Széchenyi Könyvtárba kalauzolja el a nézőket: az intézmény kézirattárában olyan különleges kéziratokat mutatnak be, amelyeket a közönség nem láthat, majd megnézik az ELTE könyvtárának és levéltárának kódexeit is. A Csukás Meserádió egyik felolvasója, Hűvösvölgyi Ildikó és Panágl Zsófia mesekutató a mesék nyelvéről beszélgetnek, Tripolszky Anna műsorvezető pedig a Montágh Testület beszédtechnika óráján vesz részt. [...]"
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár idén ősszel is csatlakozott a Múzeumok Őszi Fesztiváljához. A november 10-ig tartó programsorozat során a látogatók nem csupán a bibliotéka neoreneszánsz könyvtárpalotáját járhatják be, páratlan gyűjteményébe is betekintést nyerhetnek, részt vehetnek restaurátorműhely-bemutatókon, megtekinthetik a Kilenc egyetem, egy projekt című kiállítást is. 
"Koncertekkel, kalligráfiai workshoppal és új kamarakiállítással is várja az érdeklődőket az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár szeptember 21-én, szombaton a Kulturális örökség napjai programsorozat keretében. A szervezők a könyvtártörténeti vezetésekkel, könyvkötészeti kézműves programokkal, a restaurátorműhely és régi könyvek bemutatásával, interaktív kiállítással, egyetemtörténeti tárlattal is szeretnék a kulturális örökség védelmére felhívni a figyelmet.
"Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban a kalligráfia rejtelmeibe nyerhettek betekintést, és ki is próbálhatjátok a szépírás művészetét. A CEU egyik programján zenés nyomozásba kezdhetnek az érdeklődők, megismerve a Lipótváros fontosabb zenei emlékekeit, például Liszt Ferenctől, Richard Wagnertől, Bartók Bélától vagy Antonín Dvořáktól."
"ELTE Egyetemi Könyvtár (Budapest) Koncertekkel, kalligráfiai workshoppal és új kamarakiállítással is várja az érdeklődőket az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár.
"Koncertekkel, kalligráfiai workshoppal és új kamarakiállítással is várja az érdeklődőket az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár szombaton a Kulturális örökség napjai programsorozat keretében. Könyvtártörténeti vezetésekkel, könyvkötészeti kézműves programokkal, a restaurátorműhely és régi könyvek bemutatásával, interaktív kiállítással, egyetemtörténeti tárlattal is szeretnék a kulturális örökség védelmére felhívni a figyelmet.
"Koncertekkel, kalligráfiai workshoppal és új kamarakiállítással is várja az érdeklődőket az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár szombaton a Kulturális örökség napjai programsorozat keretében. Az MTI-hez eljuttatott beharangozó szerint könyvtártörténeti vezetésekkel, könyvkötészeti kézműves programokkal, a restaurátorműhely és régi könyvek bemutatásával, interaktív kiállítással, egyetemtörténeti tárlattal is szeretnék a kulturális örökség védelmére felhívni a figyelmet.
"[...]  Első munkahelye a budapesti szlovák nemzetiségi gimnázium volt, majd a pozsonyi Comenius Egyetem bölcsészettudományi karán megpályázta és elnyerte a magyar nyelvi lektori helyet, később az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Egyetemi Könyvtárában és az ELTE BTK Szlovák Tanszékén dolgozott. A rendszerváltás után lehetősége nyílt önálló szlovák tanszék szervezésére az akkor alapított Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.