Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

K21 beszámoló nap az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Az K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottság 2017. október 11-én az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Tanácstermében tartotta harmadik negyedéves beszámoló napját, melynek keretében valamennyi munkacsoport részletes prezentációt tartott az elvégzett feladatokról és a folyamatban lévő munkáról, változásokról.

Az elmúlt negyedév során a K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottság hét munkacsoportjában intenzív és rendkívül eredményes munka folyt. Elkészült többek között az EKSZ (Egyetemi Könyvtári Szolgálat) HR-stratégiája, lehetővé téve, hogy az EKSZ kialakíthassa azoknak a kompetenciáknak a rendszerét (kompetenciatérkép, fogalomtár), amelyek szükségesek a könyvtárak stratégiai céljainak megvalósításához. Az álláspályázatok kiírásakor, elbírálásakor egységes szempontrendszer áll majd rendelkezésre az EKSZ könyvtárvezetői számára, így kialakíthatjuk a teljesítménymérés és -értékelés rendszerét és dokumentumait is.

Megtörtént a Minőségyügyi Kézikönyv felülvizsgálata, új verzió kiadására került sor, lezajlott az önértékelés, melynek eredményeit a Könyvtári Tanács ülésén is közzé tették. A minőségügyi felelősök szakmai továbbképzéseken vettek részt a nyári időszakban. Folyamatban van a minőségfejlesztési jelentés, illetve a Minősített Könyvtári pályázat előkészítése.

A portál akadálymentes felülete tesztelés alatt áll, a jövőben szorosabb együttműködést tervezünk a Fogyatékosügyi Központtal. Megtörtént a hallgatói igény- és elégedettségmérés az EKSZ tagkönyvtáraira vonatkozóan. A Minőségügyi Iroda elkészítette a beszámolót, mely a szenátus elé került. A dokumentum elérhető az ELTE honlapján. Az oktatói igény- és elégedettségmérést őszre tervezik. A Minőségügyi Irodával egyeztetve a könyvtárakra vonatkozó rész szintén elkészült.

A Könyvtári Tanács által 2017. június 30-án elfogadott tizennégy kulcsfolyamat leírása befejeződött, és a folyamatábrákkal kiegészítve feltöltésre került az EDIT-repozitóriumba. A partnerkapcsolatok nyilvántartására újonnan kialakított webes felület és felhasználóbarát rendszer áll rendelkezésünkre. Folyamatosan zajlik a médiamegjelenések gyűjtése és elektronikus felületen történő archiválása. Az EKSZ Kommunikációs stratégájának megfelelően állandó a kapcsolattartás a belső- és külső partnerekkel, permanensen közzétesszük eredményeinkkel és eseményeinkkel kapcsolatos híreinket. A zöld könyvtári fejlesztések témakörében szakmai napot szerveztünk, illetve rendszeresen tartunk előadást különböző fórumokona fenntarthatóságról a környezettudatos szemléletmód terjesztése érdekében.

A jövőben a zöld könyvtár és a sérült hallgatókkal és dolgozókkal való együttműködés tematikája mentén tervezünk érzékenyítő tréninget szervezni. Az önértékelés kapcsán pedig az intézkedési terv, az asszimilációs terv (új kollégák beilleszkedési programja) és az asszimilációs folyamat leírása szerepel feladataink között.