Alexander Street tréning az Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

2017. március 27-én 12:00-tól ingyenes tréninget és tartalmi bemutatót tart Krassimira Anguelova, az Alexander Street vezetője. Az egy órás előadás az Egyetemi Könyvtár és Levéltár SOÁ-oktatótermében (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.) kerül megrendezésre. A regisztrációs felületet a lap alján találja, ahol egy név és e-mail cím megadásával jelentkezhet az eseményre.

Az ELTE-n is elérhető Alexander Street adatbázist 2000-ben indították az Egyesült Államokban, jelenleg többezer órányi audiovizuális tartalmat szolgáltat olyan témakörökből és tudományterületekről, mint az egészségtudomány, gépészet, irodalom, művészet, pszichológia, társadalomtudomány, természettudomány, történelem és zene. A színházzal, táncművészettel, valamint előadóművészetekkel kapcsolatos videók mellett számos oktatófilmet is találhat a gyűjteményben.