„Fu magh kit az patikaba ugian sesamusnak hinak” – Orvoslástörténeti könyvek kiállítása

Az idei Múzeumok Éjszakáján megnyílt, orvoslással kapcsolatos könyveink kiállítására invitáljuk az érdeklődőket.

Az orvostudomány fejlődésének egyik kiemelkedő időszaka a 16. századra esik. Ekkor jelentek meg az első anatómiai és botanikai nomenclaturák (nevezéktanok), a boncolásokon alapuló, részletes ábrákkal közreadott anatómiai atlaszok, továbbá a gyógynövények képeivel illusztrált receptes könyvek is. Ilyen köteteket válogattunk össze egy csokorba az Egyetemi Könyvtár 16. századi gyűjteményéből. A kiállítás hétköznapokon a titkarsag@lib.elte.hu e-mail címen előre egyeztetett időpontban megtekinthető. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Helyszín:

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár

1053 Budapest, Ferenciek tere 6.

ELTE EKL