Virtuális túrák a Földrajz Éjszakáján az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár csatlakozik a 2021. április 9-ei Földrajz Éjszakája programsorozathoz, melynek keretében az érdeklődők virtuális könyvtártúrán vehetnek részt.

Rövidfilmünk segítségével betekintést nyerhetnek a könyvtárpalota történetébe, építészettörténeti érdekességeibe és impozáns termeibe. Megtudhatják, hogyan segítette a könyvtári szolgáltatások hatékonyságát a csőposta, és mióta működik az ipari műemlékként számontartott Mátrai-lift. A tetőről körpanoráma tárul szemük elé, megcsodálhatják madártávlatból a Ferenciek terét és a Gellért-hegy Szabadság-szobrát.

A természetjárás szerelmesei pedig feltérképezhetik “Eötvös Loránd nyomában” című digitális kiállításunkat, melyen Eötvös sztereófényképeivel ismerkedhetnek meg.

Csatlakozzon Ön is virtuális időutazásunkhoz!

Új és folyamatosan működő szolgáltatásainkról itt tájékozódhat.

ELTE EKL