Ideiglenes zárvatartás: Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2025. január 25. (szombat) - 2025. február 8. (szombat) között zárva tart.

Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

nyomtatott

"EGYÜTT Az első, ukrán nyelven megjelent könyv bemutatásával nyílt meg az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár új közösségi tere. Az átadót fotókiállítás is kísérte. [...]"
"Előkerült azonban a Budapesten, az ELTE Egyetemi Könyvtárban őrzött pálos vonatkozású iratanyag (Acta generalia) VII. kötetének 1735. évi bejegyzése, mely szerint akkoriban a pálos rend bécsújhelyi levéltárában őrizték a Csepellényi György ügyében 1689-ben végzett vizsgálat anyagát, tehát elképzelhető, hogy nem jutott el Rómába az eredeti."
"[...] Széchenyi-díjas jogi doktor (Szeged, nemzetközi jog, 1933, jogbölcselet, 1934, habilitált, 1940), egyetemi tanár (politikatudomány, Szeged, 1946-1950), a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja (1946–1949), a Kelet-európai Intézet elnökhelyettese (1947–1949), könyvtáros (ELTE Egyetemi Könyvtár, 1951–1957, KSH, 1963–1971), politikai fogoly (1957– 1963). [...]"
'Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár idén ősszel is csatlakozott a Múzeumok Őszi Fesztiváljához. [...]"
"[...] Az olasz származású francia régész Paul-Émile Botta a francia király támogatásával dolgozott, és volt pénze arra, hogy exkluzív, csupán 300 példányban megjelenő ötkötetes albumban számoljon be eredményeiről, amelynek egyik példányát az ELTE könyvtára őrzi és a kiállításon is látható. Ám ez a körülmény be is határolta a hatókörét, kevesekhez juthatott el. [...]"
"[...] Nem kell ahhoz egyetemistának lenni, hogy az ember bebocsátást nyerjen az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárba – jó apropót adott most az Unus non sufficit orbis, azaz Egy világ nem elég című kamarakiállítás.[...]"
 "[...] A feltételezhetően kétszáz-kétszázötven példányban megjelent műből mára mindössze tíz darab maradt fenn az egész világon, ezekből kettőt őriznek Magyarországon: egyet az Országos Széchényi Könyvtár, s még egyet az ELTE Egyetemi Könyvtára. A nemzeti bibliotéka példányát 1843-ban József főherceg, Magyarország nádora vásárolta a gyűjteménynek.[...]"