Könyvtári látogatáson a LIBER 2023 vendégei

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárba is ellátogatott a LIBER 2023 konferencia kulturális programjai keretében 2023. július 7-én a nemzetközi szakmai vendégek delegációja.

A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ szervezésében Budapesten 2023. július 5. és 7. között megrendezett esemény programsorozata idén Nyitott és megbízható – A kutatókönyvtári értékek újraértékelése (Open and trusted – Reassessing research library values) címmel többek között a gyűjtemények megőrzésére, fejlesztésére, a nyílt hozzáférésre, a kutatástámogatásra, a kutatási adatok menedzselésére, a szolgáltatásfejlesztésre és a jövőbeni kihívásokra fókuszált. A konferencián könyvtárunk több munkatársa is képviselte intézményünket.

Az intézményünk által fogadott csoport könyvtártörténeti vezetésen, a Budai Krónika 550 címmel nyílt kiállításunkon és állományunk néhány különleges muzeális kincsének könyvbemutatóján vehetett részt.

ELTE EKL