Magyar kultúra napja – Látogasson el virtuális orvostörténeti kiállításunkra!

A magyar kultúra napja (2023. január 22.) alkalmából idén az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár virtuális orvostörténeti kiállítására invitálja az érdeklődőket.

Muzeális nyomtatványaink lapjai a 16. századi orvoslás történetének érdekességeibe és a gyógyítás rejtelmeibe nyújtanak betekintést.

Hogyan boncoltak a kora újkorban? Hogyan ábrázolták a szemgolyó felépítését a 16. században? Hol létesült az első egyetemi botanikus kert? Virtuális kiállításunkra látogatva többek között ezekre a kérdésekre kaphatnak válaszokat az érdeklődők. Az Egyetemi Könyvtár 16. századi nyomtatványaiból az orvostudomány területén a korszakban lezajló paradigmaváltásokat hűen tükröző kötetekből válogattunk, így láthatnak botanikai köteteket, receptes könyveket és anatómiai atlaszokat is online tárlatunkban.

Csatlakozzon Ön is virtuális időutazásunkhoz!

További virtuális programjaink honlapunkon érhetők el.

Új és folyamatosan működő szolgáltatásainkról itt tájékozódhat.

ELTE EKL