Due to the relocation of our external warehouse the books and doctoral dissertations stored there, as well as the entire stock of the library's periodicals, will be unavailable until the beginning of January 2025. Many of our books are still available for loan and current literature can be found on the open shelves.

ÚJ KÖZÖSSÉGI TÉR A KÖNYVTÁRBAN

Megjelenés ideje
Megjelenés helye
elte.hu

Megjelenés formátuma

Megjelenés fajtája

Intézmény

Terjedelem

Téma

Nyelv

Hatókör

Forrás helye
https://www.elte.hu/content/az-egyetemi-konyvtar-hallgatoi-kozossegi-terenek-megnyitoja.e.17446
Szövegrész

"Könyvbemutatóval és kiállítással nyílik meg a Book of Your Life projekt keretében megújuló terem az Egyetemi Könyvtárban. 

Book of Your Life projekt célja az ELTE-re érkező nemzetközi hallgatók kulturális inklúziójának elősegítése, a hazai és nemzetközi hallgatók közötti elfogadás és tolerancia ösztönzése, valamint a hallgatói közösség igényei alapján az Egyetemi Könyvtár és Levéltár szolgáltatásainak bővítése. A kezdeményezés kapcsán új közösségi teret alakítottak ki a Ferenciek terén álló könyvtárpalotában, ahol mostantól interkulturális események várják az érdeklődőket. 

Program

  • Borhy László rektori köszöntője
  • Book of Your Life projekt rövid bemutatása (Szöllősi Szilvia irodavezető, Egyetemi Stratégiai Iroda)
  • Könyvbemutató: Dnyeszteri sellő / Русалка Дністровая (Lebovics Viktória egyetemi adjunktus és Kiss Szemán Róbert egyetemi tanár, ELTE Szláv és Balti Filológiai Intézet)
  • Liminal Quarters – fotókiállítás

Az eredetileg 1837-ben a Királyi Egyetemi Nyomdában publikált Ruszalka Dnyisztrovaja (Dnyeszteri Sellő) almanach az Eötvös Loránd Tudományegyetem és az Egyetemi Könyvtár és Levéltár gondozásában látott napvilágot hasonmás kiadásban. A kalandos sorsú kiskönyv nemcsak az első népnyelven írott kiadvány lett Galíciában, hanem a nyugat-ukrán területek nemzeti újjászületésének alapja is a XIX. században.

Az új térben az ünnepség keretében Liminal Quarters címmel fotókiállítás nyílik James Clifford Viloria (ELTE Földtudományi Doktori Iskola) fotóiból. A képek egy különleges élethelyzetre – a kollégiumi létre – reagálnak: bepillantást engednek abba az érzékeny és kreatív folyamatba, amelynek során a kollégiumi szobák a lakók saját személyes terévé, kulturális identitásuk megjelenítőjévé válnak – e folyamat pedig különösen izgalmas a hazájuktól távol tartózkodó nemzetközi hallgatók esetében."