Dr. MIchael Gehler Ungarn 1956 című könyvének bemutatója

Az ELTE BTK Új- és Jelenkori Magyar Történeti Doktori Program tisztelettel meghívja Dr. Michael Gehler professzor Ungarn 1956. Aufstand, Revolution und Freiheitskampf in einem geteilten Europa. Erzählt in Bildern von Erich Lessing und Texten von Michael Gehler című könyvének bemutatójára.

A művet bemutatja: Dr. Pajkossy Gábor habilitált egyetemi docens.

Az előadás nyelve: német.

Dr. Michael Gehler a Hildesheimi egyetem professzora. Egyetemi tanulmányait (nyelvészet,történelem) Innsbruckban végezte. Disszertációját A diákság az Innsbrucki egyetemen 1918-1938 címmel 1987-ben az Innsbrucki egyetemen írta. 2006-tól a Hildesheimi Alapítványi Egyetem Történelmi intézetének professzora és vezetője, 2013-tól az Osztrák Tudományos Akadémia Új- és Jelenkortörténeti Kutatási Intézetének igazgatója. Kutatásai középpontjában a háború utáni európai, német és osztrák történelem, illetve az Európai Unió története áll.

A rendezvényt támogatja az Osztrák Kulturális Fórum. A rendezvényre a szerző jelenlétében kerül sor.

Az esemény Facebook-oldala

Időpont: 2016. október 20., 16:00-18:00

Helyszín: ELTE BTK Központi Olvasóterem Folyóiratolvasó (1088 Budapest, Múzeum körút 6–8.)