Dr. Rūta Eidukevičienė előadásokat tart a Karon

Dr. Rūta Eidukevičienė, a Kaunasi Nagy Vytautas Egyetem Bölcsészettudományi Kara dékánja, az Idegen nyelvi, Irodalmi és Fordítástudományi Tanszék docense előadásai a litván minor szakon.

Fő kutatási területei a  kulturális topográfia, a német és a litván kultúra érintkezése a Memel-vidéken, nemzeti mítoszok és nemzeti identitás a litván irodalomban.

Időpont: 2018. október 3-4.,

Helyszín: Szláv és Balti Filológiai Intézet Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum körút 4/D, fszt. 18.)

Előadások:

A NYEMAN (MEMEL) VÖLGYE MINT KULTURÁLIS RÉGIÓ

2018. október 3., szerda, 12.00–13.30

Az előadás témája a litván–német kulturális kapcsolatok a Memel-vidéken, a terület sajátosságai a litván és a német irodalomban.

A 100 ÉVES LITVÁN ÁLLAMISÁG IRODALMI KONTEXTUSAI

2018. október 4., csütörtök, 16.00-17.30

Az előadás témája a litván irodalom szerepe a független litván állam létrejöttekor a XX. század elején és napjainkban; a XX. századi nemzeti mítoszok, a litván önmeghatározás tükröződése az irodalomban.

Az előadások litván nyelvűek, magyar tolmácsolással.

Forrás: www.btk.elte.hu