Dracula - A film és a valóság - filmvetítés és kerekasztal-beszélgetés a Szekfű Gyula Könyvtárban

Szeretné megismerni a híres Drakula gróf igazi történetét? Kíváncsi rá, hogy ki is lapul valójában a gróf álarca mögött? Érdekli, hogy milyen valós alapokon nyugszik a vérfagyasztó rémtörténet? Hogy mégis ki is volt Vlad Țepeș? Az I. Tóth Zoltán Kör eseményén ezekre a kérdésekre is válaszokat adunk 2016. 11. 15-én.

Várunk Mindenkit Balogh F. András, a Német Nyelvű Irodalmak Tanszékének vezetőjének izgalmas előadására, mely Drakula valódi történetét és a mítosz kezdeteit leplezi le.

Utána pedig igazi filmtörténeti klasszikus következik. Ugyanis a méltán híres Lugosi Béla halálának 60. évfordulójára emlékezve közösen megnézzük az 1931-es Drakula című filmet a neves színész főszereplésével.

A filmvetítés után pedig kerekasztalbeszélgetést tartunk.

Időpont: 2016. november 15., 18:00- 21:00

Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum körút 6-8, I. emelet 115-117.)

Az esemény Facebook-oldala

Az I. Tóth Zoltán Kör szeretettel vár minden kedves érdeklődőt!