Az ELTE köznevelési intézményeinek könyvtári állománya kereshető a közös katalógusban

Az ELTE könyvtári hálózatához tartozó iskolai könyvtárak különféle adatbázisokban tárják fel dokumentumaikat. E rendszerek megtartása mellett olyan közös kereső felületet alakított ki az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár a TÁMOP-3.2.4/09/1/KMR-2010-0021 pályázat keretén belül 2011-ben, amely a középiskolások számára biztosítja a közvetlen tájékozódási lehetőséget az ELTE teljes dokumentumvagyonában, és lehetővé válik számukra az egész könyvtári rendszer által nyújtott szolgáltatások igénybevétele. Ugyanakkor arra is mód van, hogy az érdeklődők kizárólag az iskolák könyvtári dokumentumaira korlátozzák a keresést (http://gimikatalogus.elte.hu).

Az iskolai könyvtárak új adatai minden év novemberében frissítésre kerülnek az Egyetemi Könyvtári Szolgálat integrált könyvtári rendszerében. 2018-ban az Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium 14 100, a Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola 25 311, a Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium 12 247, és a Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium 22 354 könyvtári példánnyal szerepel az adatbázisban.