Együttműködési megállapodást született az ELTE Egyetemi Könyvtár és a Hungaricana közgyűjteményi portál között

Együttműködési megállapodást és felhasználási szerződést kötött a közelmúltban az ELTE Egyetemi Könyvtár és a Hungaricana közgyűjteményi portál. A megállapodás értelmében az ELTE Digitális Intézményi Tudástár (EDIT) néhány muzeális gyűjteményét digitális formában átadtuk a közgyűjteményi portálnak. A Hungaricana legújabb fejlesztésének eredményeképp az eddig önálló képi adatbázisok egy közös, Képcsarnok névre hallgató adatbázisba kerültek. A digitális gyűjtemény részeként immár az ELTE Egyetemi Könyvtár páratlan történeti metszetgyűjteménye is megtekinthető.

Az Országgyűlési Könyvtár által üzemeltetett Hungaricana szolgáltatás elsődleges célja a Nemzeti Kulturális Alap által támogatott közgyűjteményi digitalizálások eredményeinek bemutatása, publikálása, valamint a minél szélesebb körű hozzáférés biztosítása. A portálon keresztül a nemzeti gyűjteményeinkben fellelhető számtalan történelmi dokumentum és kultúrkincs intézménytípustól függetlenül egységes felületen kereshető, böngészhető.

A Képcsarnokról részletesebben a Hungaricana honlapján megjelent cikk alapján tájékozódhat.