„Fogalom és kép 3.” könyvbemutató a Bölcsészettudományi Karon

„Fogalom és kép 3.” – az azonos című kolozsvári konferenciasorozat tanulmányait tartalmazó kötetet mutatják be 2013. április 25-én a Bölcsészettudományi Karon.

A rendezvényt az ELTE BTK Filozófia Intézet, a TTK Tudománytörténet és Tudományfilozófia Tanszék és az Erdélyi Magyar Filozófiai Társaság szervezi. A rendezvényen a Babeş-Bolyai Tudományegyetem oktatói tartanak előadást, amelyeket követően projektmegbeszélést és állófogadást tartanak.

Időpont: 2013. április 25. 16:00
Helyszín: ELTE BTK Filozófia Intézet (1088 Budapest, Múzeum körút 4. „I” épület, 208.)

Program:

• Egyed Péter: A Fogalom és kép konferenciasorozat bemutatása. Perspektívák és eredmények.
  • Gál László: Fogalom és kép 3. ("Fogalmaink a képeinkről") – vetítés
  • Ungvári Zrínyi Imre: A perceptuális jelentések szerepe a valóságélmények és értelemtapasztalatok megalkotásában
  • Veress Károly: Megmutatkozás és megszólalás