A fogságtapasztalat historikuma a 19. századi Magyarországon

„A fogságtapasztalat historikuma a 19. századi Magyarországon” címmel rendez konferenciát az ELTE BTK Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék 2013. május 23-án a Szekfű Gyula Könyvtárban.

A résztvevőket Mezey Barna rektor köszönti, aki a konferencián a 19. századi börtönreformokat is ismerteti. Az előadók többek között a szabadságvesztés pedagógiai kérdéseivel, az 1796-os zalaegerszegi börtönlázadással, Kazinczy Ferenc fogságnaplójával és a jakobinus mozgalom foglyaival is foglalkoznak majd.

Részletes program

Időpont: 2013. május 23. 10:00
Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtár (1088 Budapest, Múzeum krt. 6–8. I. em.)

Felhívjuk Olvasóink figyelmét, hogy a könyvtár a konferencia miatt május 23-án zárva tart.