Különleges 1956-os lapgyűjteményt digitalizált a könyvtár!

Az Egyetemi Könyvtár és Levéltár 1956-os lapgyűjteménye méltán különleges összeállítás, melyet a rendszerváltásig zároltak, titkosítottak, így tulajdonképpen nem léteztek az olvasók számára. A könyvtár vezetői a forradalom után elkülönítették a lapok 1956-os forradalmi számait, és minden olyan újságot, mely ebben az időszakban jelent meg. Az anyagot zárt raktárban, címkézetlen dobozokban tárolták, megszűntetve a dokumentumok kutathatóságát. A dobozokról csak a könyvtárosok, és egy-két „baráti” kutató tudhatott. Az elkülönítés eredményeként azonban minden lap kiváló állapotban maradt fenn, és több ritka, különleges darab is megőrződött az utókor számára. A lapgyűjtemény most először, teljes terjedelmében digitalizálva elérhető, kutatható!