AZ IGELU NEMZETKÖZI KÖNYVTÁRSZAKMAI KONFERENCIA RÉSZTVEVŐINEK LÁTOGATÁSA AZ EGYETEMI KÖNYVTÁRBAN

Zürich, Berlin és Oxford után szeptemberben először adott otthont Budapest az International Group of Ex Libris Users (IGeLU) konferenciájának, amelyre szeptemberben került sor.

Az ELTE Egyetemi Könyvtár az IGeLU 2015 Budapest nemzetközi konferencia társszervezőjeként hozzájárult a 430 fős konferencia színvonalas megvalósításához és sikeres lebonyolításához.

A szakmai programokat – a hagyományoknak megfelelően – kulturális rendezvények is színesítették, a Visiting Libraries elnevezésű program egyik helyszíneként az Egyetemi Könyvtár mintegy 40 fő külföldi látogatót fogadott szervezett épülettúra keretében. A résztvevők a világ minden tájáról érkeztek és a kiállítással egybekötött vezetés során megismerkedhettek a könyvtár, ill. az egyetem történetével, a könyvtári állomány híres darabjaival, ritkaságaival, valamint megtekinthették a nemrég felújításra került, impozáns Nagyolvasót.

A látogatásról készült képek megtekinthetők Facebook oldalunkon.