Könyv-örökbefogadási ünnepség

„Én azt tartom, amíg valaki nem olvasott el minden régi könyvet, semmi jogcíme sincs rá, hogy az újakat többre becsülje.” (Montesquieu)

A Kulturális Örökség Napjai keretében megismerkedhetnek az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány könyv-örökbefogadási programjával. Legutóbb Pascale Andréani, a Francia Köztársaság magyarországi nagykövete támogatta jelentős összeggel állományunk védelmét, átvállalva Étienne Du Perac I vestigidell’ antichitta di Roma (1575) című könyvének restaurálási költségét. Az ünnepélyes könyv-örökbefogadás keretében 2020. szeptember 19-én 15.00 órától köszöntőt mond nagyvonalú adományozónk, és bemutatásra kerül muzeális állományunk örökbefogadott kötete is. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Programjainkról további részletek itt érhetők el.

A könyv-örökbefogadási ünnepséget 15.00 órától élőben közvetítjük Facebook-oldalunkon.

Könyv-örökbefogadási ünnepség helyszíne:

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, Tanácsterem és Műemlékraktár (II. emelet)

1053 Budapest, Ferenciek tere 6.

Könyv-örökbefogadási ünnepség időpontja:

2020.09.19., szombat 15:00 - 15:30