Teljes nyitvatartás, bővülő szolgáltatások

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2023. február 27-étől újra teljes nyitvatartással várja olvasóit.

Teljes körű szolgáltatásaink hétköznapokon 9.00 és 20.00 óra között vehetők igénybe, szombatonként pedig 10.00 és 18.00 óra között az Információs pult üzemel, illetve a Nagyolvasó áll rendelkezésre tanulás és helyben olvasás céljára.

Folyamatosan bővülő szolgáltatáskínálatunk részeként a könyvtár nyitvatartási idején túl, a nyitást megelőző és zárást követő két-két órában az aula érvényes olvasójeggyel látogatható az ott elérhető önkiszolgáló szolgáltatások használatára. Így hétköznapokon 7.00 és 9.00, illetve 20.00 és 22.00 óra, valamint szombatonként 8.00 és 10.00, illetve 18.00 és 20.00 óra között az alábbi szolgáltatások igénybevételére biztosítunk lehetőséget:

• könyvek visszajuttatása önkölcsönző terminál és könyvbedobó szekrény (Bibliobox) használatával,
  • nyomtatás és fénymásolás előre megvásárolt kártya használatával,
  • kávé- és snackautomata, az elfogyasztáshoz kényelmes fotelek állnak rendelkezésre.

Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy ezekben az extra idősávokban az Információs pult nem üzemel, ezért beiratkozásra, nyomtató- és fénymásolókártya vásárlására, valamint – az 1. emelet zárása miatt – mosdó használatára nincs lehetőség.

Mindenkit szeretettel várunk, hallgatóinknak sikeres tavaszi félévet kívánunk!

ELTE EKSZ (Fényképet készítette: Ágai Ágnes)