2021. december 1., szerda – 14:06
2021 novemberében az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár kezdeményezte a Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) Repozitóriumminősítő Szakbizottságánál az ELTE Digitális Intézményi Tudástár (ELTE EDIT) minősítését. Ennek eredményeképp a bizottság minősített repozitóriumként fogadta el az intézményi archívumot.
2021. szeptember 13., hétfő – 19:38
Az Oxford University Press és az EISZ Read and Publish megállapodást kötött, amelynek értelmében a kiadó hibrid folyóirataihoz benyújtott cikkek nyílt hozzáféréssel (open access) jelenhetnek meg 2021-ben APC mentesen. A lehetőség azokra a cikkekre vonatkozik, amelyek levelezőszerzője ELTE affiliációval rendelkezik.
2021. szeptember 13., hétfő – 18:17
Az Oxford University Press (OUP) kiadóval kötött megállapodás értelmében a kiadó adatbázisára az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak 2021-ben lehetőségük van nyílt hozzáférésű (Open Access) publikálásra. A lehetőség azokra a cikkekre vonatkozik, amelyek levelező szerzője a tagintézmények valamelyikéhez tartozik. A szerzők mentesülnek az APC-díj megfizetése alól.
2021. január 25., hétfő – 13:55
2021-ben az Elektronikus Információszolgáltatás (EISZ) Nemzeti Programon keresztül várhatóan előfizetett adatbázisok közül hathoz tartozik ingyenes Open Access publikálási lehetőség.
2021. január 25., hétfő – 12:53
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Oktatás- és Kutatástámogatási Osztálya a tudományos ügyek rektorhelyettesétől, Dr.
Illusztráció szerzője, forrása: