550 éves a magyar nép históriája

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"[...] Budai Krónika a magyarok történetét meséli el a misztikus biblikus kezdetektől egészen Mátyás koronázása utáni évekig. A kiadvány különlegességét az is adja, hogy a magyarországi könyvnyomtatás a nemzet történetének kiadásával kezdődik.

A maga korában a Budai Krónika egy aranyforintba került, ami anno egy béres havi bevétele volt.

Az akkor kinyomtatott példányokból tíz maradt fenn. Magyarországon kettőt őriznek, egyet az Országos Szécsényi Könyvtárban, a másikat az ELTE Egyetemi Könyvtárban.

A most kiadott mű tartalmaz egy latin nyelvű kísérőkötetet, amelyben benne van a latin nyelvű szöveg átírása és a magyar fordítás.

A könyvbemutató gyakorlatilag egy turné. Áprilisban kezdődött Szegeden, aztán elindult a vármegyék felkeresése. Minden vármegyei könyvtárnak ajándékoztak egy számozott tiszteletpéldányt. Szombathely kapta a 279-et. [...]"